×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پرداخت الکترونیکی راهگشای اختلاف راننده و مسافر/رانندگان متخلف جریمه می شوند

ماجرای تغییر نرخهای کرایه تاکسی و کشمکش های بین راننده تاکسی ها و مسافران معضلی است همیشگی که در ماههای ابتدایی سال به اوج خود می رسد.

به گزارش راه آرمان؛ چند روزی است که افزایش قیمت کرایه تاکسی در کرمان اعمال شده است اما گلایه شهروندان کرمانی به این موضوع این گونه است: کرایه تاکسی به یک نرخ یکسان در مسیرهای مشخص توسط رانندگان دریافت نمی شود.

یکی از شهروندان کرمانی در این خصوص به خبرنگار راه آرمان گفت: رانندگان کرایه تاکسی را آن طور که دوست دارند  یا سلیقه ای دریافت می‌کنند به عنوان نمونه مسیری که قبلا ۱هزار و ۲۰۰ تومان بوده در حال حاضر تعدادی از رانندگان ۱ هزارو۳۰۰ تومان، تعدادی ۱هزار و ۴۰۰ و تعدادی با رند کردن این رقم ۱ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند.

شهروند دیگرگفت: نرخ کرایه به صورت شفاف اعلام نشده است زیرا زمانی نرخ مشخص و معلوم باشد با زدن برچسپ روی شیشه توسط رانندگان اطلاع رسانی می شود.

یکی از رانندگان در پاسخ به  خبر نگار “راه آرمان” اظهار داشت: چرا در شرایط کنونی فقط رانندگان نباید افزایش حقوق داشته با شند؟! در صورتی که نرخ کرایه توسط شورا به تاکسیرانی تعیین و ابلاغ شده است.

متاسفانه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸ روی شیشه تاکسی بر چسپ گذاری نشده است و هنوز قیمت‌های سال ۹۷ درج شده بود و این منجر به گلایه مندی شهروندان و سر درگمی آن‌ها شده است.

افزایش نرخ کرایه تاکسی بیشتر از ۲۰ درصد لحاظ نشده اشت

موضوع را از شورای شهر دنبال کردیم  قاضی زاده مسئول روابط عمومی شورای شهر کرمان در این خصوص گفت: مسئولان شورا برحسب مذاکرات در نشست کمیسیون برنامه و بودجه و تصویب در شورای عمومی مورخ ۹۸/۱/۲۵ شورا با اخذ نرخ کرایه تاکسی های خطی درون شهری ، حمل مسافر شرکت ها و موسسات پیمانکاری ویژه سرویس دهی به ادارات، موسسات حمل و نقل مسافر شهری و حمل بار درون شهری در سال ۹۸ به شرح جدول‌های پیوست موافقت نمودند

نمونه‌ای از جداول نرخ کرایه تاکسی


وی در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی گفت: نرخ‌ها از طرف شهرداری پیشنهاد، در شورا مصوب و در نهایت به تایید فرمانداری می رسد.

قاضی زاده ادامه داد: همچنین افزایش نرخ کرایه تاکسی به سازمان تاکسی رانی اعلام شده است و از آن ها درخواست شده است نرخ ها را در هر مسیر به صورت خوانا  چاپ  و در اختیار تاکسی‎ها قرار دهمد تا مسافران از محتوای آن مطلع گردند.

مسئول روابط عمومی شورای شهرگفت: آنچه در شورا مصوب شده این است که افزایش نرخ کرایه تاکسی بیشتراز۲۰ درصد لحاظ نشود و بیشتر مسیرها افزایش نرخ در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد داشته‎اند.

چالش پرداخت پول خرد با پرداخت الکترونیکی مرتفع می شود

در خصوص کمبود پول نقد یا پول خرد رضا نظری سرپرست واحد ارتباطات سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان در گفتگو با “راه آرمان” اظهار داشت: برای حل مشکل پول خرد شهروندان پرداخت الکترونیکی بهترین راه حل است که در آینده این مشکل قابل حل است وما پیگیر بحث پرداخت الکترونیک هستیم چالش پرداخت پول خرد با شارژ کیف پول به راحتی امکان پذیر است.

وی افزود: رانندگان باید بر اساس نرخ مصوب کرایه دریافت کنند و دریافت بیشتر از میزان مصوب تخلف محسوب می شود و قابل پیگیری است.

نظری در خصوص گزارش تخلفات رانندگان تاکسی بیان داشت: شهروندان می توانند با سامانه  ۱۰۰۰۱۷۹۸ و شماره تلفن   ۳۴۲۲۱۴ ۳۳ و ۱۳۷ شهرداری پیگیر شکایات خود باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به زودی نرخ جدید کرایه تاکسی روی تاکسی‌ها نصب می‌شود و دلیل طولانی شدن مدت زمان برچسپ گذاری‌های نرخ جدید، طراحی برچسپ‌ها و اصلاحیه نرخ کرایه تاکسی‌ها بوده است.

شایان ذکر است در تعداد محدودی از تاکسی‌ها نرخ تاکسی با اپلیکیشن تومن قابل پرداخت است.

انتهای پیام/ر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false