×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تفکیک وزارت صمت خلاف منویات رهبری و سیاست های کشور است/ با این اقدام کشور غرق کالای وارداتی می شود

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده است و همه سیاست ها باید در این جهت سوق داده شوند؛ تفکیک وزارت خانه صمت خلاف سیاست های کلی کشور و منویات رهبری است.

عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص تفکیک وزارت صمت و بیان اینکه دلایل خوبی برای ادغام و تفکیک این وزارت خانه وجود دارد، گفت: اما مسئله این است که مسئولین باید به خودشان رجوع کنند که پنج سال گذشته به چه دلیل این دو نهاد را با هم ادغام کردند که می خواهند به شرایط قبل باز گردند.

وی ضمن بیان اینکه ادغام و تفکیک وزارت خانه ها مشکل ما نیست و به اصلاح عامیانه این کار بازی کردن با آفتابه و لنگ است، عنوان کرد: مشکل اصلی ما فقدان مدیریت جهادی و ناکارآمدی دستگاه اداری است؛ ما در دستگاه ها نیاز به مدیریت و نیروهای جهادی داریم.

کارشناس مسائل اقتصادی تأکید کرد: مشکل ما مدیریت در این دولت است که دست چپ و راستش را هم بلد نیست و تا الان هم فقط با امید به رزق بیگانه و نه امید به خدا مردم را نا امید کرده است؛ این دولت با امضاء کردن قرار دادهای ننگین عزت مملکت را بر باد داده است.

شیخی ابراز کرد: مشکل ما با نیروهای جهادی حل می شود؛ چرا که اگر مدیر جهادی باشد با تفویض وظایف و قرار دادن معاونین جهادی می تواند بر مشکلات فائق آید و نیازی به تغییرات تشکیلات وجود ندارد.

وی با بیان اینکه راز تحول در کشور ما انقلاب فرهنگی در وجود انسان ها بوده است و هر جا  انقلابی عمل کرده ایم موفق بوده ایم، گفت: در این برش زمانی انگیزه ای که باعث شده که بخواهند مجددا این دو وزارت خانه را جدا کنند؛ لابی واردات و وارد کنندگان است چرا که آنان می خواهند دستشان باز باشد تا مملکت را در کالای وارداتی غرق کنند و به تولید داخلی ضربه بزنند.

کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده است و همه سیاست ها باید در این جهت سوق داده شوند؛ تفکیک وزارت خانه صمت خلاف سیاست های کلی کشور و منویات رهبری است.

شیخی اظهار کرد: ما نیاز به مدیریت یکپارچه داریم؛ در دستگاه های متولی اگر تقسیم کار محصولی کرده ایم؛ نباید تقسیم کار موضوعی داشته باشیم به عنوان مثال وزارت کشاورزی وظایف محصولی دارد و تولیدات کشاورزی را تحت پوشش قرار می دهد.

وی تصریح کرد: تفکیک وزارت صمت خلاف عقل است و این مسئله روی هم افتادگی و تداخل کاری پیش می آورد و ما باید به متولیان بخش های اقتصادی اجازه دهیم تا مدیریت بازرگانی محصولات زیر پوشش خود را به عهده بگیرند تا از منافذی به تولید ملی ضربه وارد نشود.

این کارشناس مسائل اقتصادی در پایان با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: تا با یکپارچه سازی سیاست ها بتوانند واردات، صادرات و تولید داخلی را در یک جدول زمانی و مکانی منظمی با هدف تنظیم بازار کالاها انجام بدهند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false