×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تقویت تولید ملی منجر به رفاه عمومی و قدرت می شود/ کارآفرینی؛ عنصر مهمی تقویت تولید ملی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی

حجت الله عبدالملکی گفت:کارآفرینی عنصر مهمی تقویت تولید ملی در راستای اقتصاد مقاومتی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی است.

 

 

به گزارش راه آرمان؛ حجت الله عبدالملکی پیش از ظهر امروز در آیین امضای تفاهم نامه اشتغال در استان کرمان بین سپاه ثارالله استان کرمان و کمیته امداد امام (ره) برگزار شد، گفت: ایران در گام اول انقلاب بر اساس مطالعه وسیع، سرعت پیشرفت در چهل سال در میانگین بیست کشور دنیا در عرصه های مختلف که ۳۵۰ شاخص برای آن در نظر گرفته شده است، برتر بود.

عضو هئیت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه ظرفیت ما برای پیشرفت خیلی فراتر از اتفاقی است که افتاده است، عنوان کرد: در گام دوم مأموریت اصلی جریان انقلاب این است که در مسیر فعلی پیشرفت که از میانگین بیست کشور دنیا بالاتر است در مسیر به فعلیت رسیدن ظرفیت های واقعی قرار بگیریم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: اگر این اتفاق رخ دهد تمدن نوین اسلامی شکل خواهد گرفت و این در واقع برنامه اساسی ما در گام دوم انقلاب است است که برای این جهش، در مسیر پیشرفت نظریه پایه ای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را داریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در ابتدای دهه چهارم انقلاب این مسئله را مطرح کردند که اقتصاد مقاومتی بعد اقتصادی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است که در واقع لوازم اقتصادی برای به فعلیت رساندن ظرفیت های واقعی کشور را فراهم می کند و با وجود همه مشکلات آن ظرفیت های کشور را به فعلیت می رساند که این مسئله یک بعد اصلی در تحقق تمدن نوین اسلامی است.

عبدالملکی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی دو رکن فرهنگ جهادی و تقویت تولدی ملی است، اظهار کرد: فرهنگ جهادی به این معنا است که با حرکت های معمولی قطعا ما نمی توانیم به این برنامه برسیم و در نتیجه حرکت های شتابی و جهشی در این عرصه لازم است و تولید ملی شاه کلیدی است که همه مشکلات اقتصادی را برطرف خواهد کرد و اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی را محقق خواهد کرد.

عضو هئیت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) ابراز کرد: تقویت تولید ملی در داخل کشور منجر به رفاه عمومی و در سطح بین المللی تولید قدرت و پدافند می کند؛ در تقویت تولید ملی مهمترین عامل کارآفرینی است؛ در تقویت تولید ملی نیازمند بازار هستیم که در کشور ۸۵ میلیون بازار داخلی وجود دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: برای تقویت تولید ملی نیاز به نیرو داریم که در کشور ۴۰ میلیون نفر نیروی در صدد کار وجود دارد که  ۱۵ میلیون نفر آنها افراد دارای تحصیلات هستند.

وی ادامه داد: جهت تقویت تولید ملی به فناوری نیازمندیم که جمهوری اسلامی ایران در سطح مناسبی قرار دارد؛  ۴ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان و بیش از ۱۲۰ هزار استاد دانشگاه مشغول به فعالیت هستند و همچنین صدها پژوهشگاه، آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی وجود دارد.

عبدالملکی با بیان اینکه نقدینگی ۲٫۷ میلیارد تومانی در کشور را اگر به سمت تولید ملی سوق دهیم نیاز به حتی یک دلار سرمایه خارجی نخواهیم داشت، ابراز کرد: جهت تقویت تولید ملی به منابع طبیعی نیاز داریم و نیز وسعت سرزمین ایران سه برابر وسعت کشور فرانسه است و دارای معادن بسیار غنی، موقعیت کشاورزی بسیار عالی و شرایط بسیار مناسبی را در عرصه منابع طبیعی داریم.

عضو هئیت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه تمامی این عوامل را کارآفرینی در کنار هم قرار می دهد، تصریح کرد: کارآفرینی عنصر مهمی تقویت تولید ملی در راستای اقتصاد مقاومتی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود:کارآفرینی محرومان اهمیت مضاعفی دارد که اگر آنان به توان کارآفرینی، خلق ثروت و تولید ملی برسند، محرومیت از بین خواهد رفت و با این اتفاق بخشی از منابع کشور آزاد می شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۰۰ هزار خانوار کمیته امداد امام خمینی (ره) خود کفا شده اند و سالانه ۳ هزار میلیارد تومان از منابع کشور آزاد شده اند، ابراز کرد: چون متأسفانه جریان تولید فقر ادامه دارد، افرادی که خارج شده اند تعدادی خانوار دیگر وارد شده اند.

عبدالملکی با بیان اینکه کارآفرینی محرومان بار از روی کشور بر می دارد، عنوان کرد: مجموعا ۱٫۵ میلیون نفر محروم بیکار داریم که که از این تعداد ۹۵۰ هزار نفر مدد جویان معیشت بگیر کمیته امداد هستند و ۵۵۰ هزار نفر مددجویانی هستند که معیشت بگیر کمیته امداد نیستند و محروم هستند.

عضو هئیت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه در مجموع جمعیت بیکار و شبه بیکار در کشور ۴٫۵ میلیون نفر است، گفت: طبق اساس نامه ابلاغی مقام معظم رهبری نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) مسئولیت دارد که به همه محرومان خدمات دهد و مهمترین خدمت اشتغال است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه طبق اساس نامه ما متولی ۱٫۵ میلیون بیکار هستیم، عنوان کرد: سال گذشته ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در اختیار کمیته امداد برای تسهیلات قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ شغل در استان کرمان جدای از برنامه‌های قبلی کمیته امداد و بسیج سازندگی ایجاد می‌شود، خاطر نشان کرد:  امیدواریم با این اتفاق یک جهش اساسی در کشور در راستای اشتغال محرومان ایجاد شود.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false