×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

توانمندسازی مددجویان و ارتقا مشاغل مولد در سال ۹۹

یحیی صادقی گفت: تقویت، توسعه و ارتقا مشاغل مولد و توانمندسازی خانواده های مددجویان در سال ۹۹ از جمله برنامه های کمیته امداد به شمار می رود.

یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمان در گفتگو با راه آرمان اظهار  کرد: نگاه کلی و اساسی کمیته امداد بحث توانمند سازی خانواده ها است اینکه خانواده ها بتوانند خود کفا شده و روی پای خود بایستند به همین جهت ایجاد شغل می کنیم و مشاغلی که در کمیته امداد ایجاد می شود مشاغل مولد است که در استای اقتصاد مقاومتی  چندین سال دنبال کرده ایم.

وی گفت:  در سال ۹۹ هم طبق فرمایش مقام معظم رهبری که مزین به جهش تولید شده است سعی داریم کارهایی که در سال های گذشته انجام می شده تقویت، توسعه و ارتقا دهیم و در همین راستا نشست ها و برنامه ریزی هایی انجام شده و دستوراتی نیز از طرف ریاست کمیته امداد کشور در راستای توانمندسازی خانواده ها ابلاغ  و گام هایی نیز برداشته شده است تا این خانواده ها بتوانند درآمد پایداری برای خود ایجاد کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمان به حوزه تولیدات مددجویان کمیته امداد در سطح استان اشاره و افزود: در بحث دامپروری و کشاورزی کمیته امداد جایگاه ویژه ای در سطح استان  از جمله  در زمینه تولید گوشت و شیر دارد.

صادقی از اجرای  ۲۰ هزار طرح دامپروری در سطح استان توسط کمیته امداد خبر داد و اذعان کرد:  اینها نشان دهنده ظرفیت قابل توجهی در تولید گوشت و شیر دارد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مددجویان در اقتصاد استان نقش بسزایی دارند، عنوان کرد: در زمینه پرورش زنبور عسل و راه اندازی گلخانه ها در جنوب شرق استان ظرفیت های بسیار بالایی برای تولید وجود دارد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان به برنامه های در دست اقدام اشاره کرد و افزود: کمیته امداد در حوزه های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی از جمله در زمینه قالیبافی که فرش کرمان اصالت خاص و ویژه در جهان داشته  و دارای برند مطلوبی است طرح های زیادی در دست اجرا دارد.

صادقی ادامه داد: فرش هایی که توسط مددجویان بافته می شود از کیفیت بالایی برخوردار است به دلیل اینکه ساز و کار مددجویان با نظارت مستمر کارشناسان فرش احتمال خطا به حداقل رسیده بنابراین کیفیت هم افزایش پیدا می کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه شیوع بیماری کرونا چقدر توانسته بر تولیدات کمیته امداد تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: متاسفانه این ویروس منحوس و ناخوانده نه تنها بر کلیه تولیدات اقتصادی کشور بلکه جهان تاثیر گذار بوده است، اما مشاغلی که تحت پوشش کمیته امداد انجام می شود به صورت انفرادی است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمان گفت: قالی بافی یکی از صنایع دستی و تولیداتی است که توسط مددجویان به صورت انفرادی و در منزل صورت می گیرد .

صادقی بیان کرد: طرح های خدماتی کمیته در بحث حمل و نقل، آژانس ها، سرویس های مدارس، حمل و نقل ار که متاسفانه همه این مشاغل تحت تاثیر شیوع بیماری قرار گرفته و به نوعی کساد و دچار مشکل شده اند، کمیته امداد امام (ره) استان  تصمیم گرفته تا در پرداخت تسهیلات رعایت کند.

وی به کارگاه های تولید ماسک اشاره کرد و افزود: افرادی که در حال حاضر در کارگاه های تولید ماسک مشغول به فعالیت هستند کسانی بودند که دوره های خیاطی را گذرانده و به دلیل  بیماری کرونا و کاهش مشتری و مراجعه کننده  و نداشتن درآمدی در پایان سال، این مشاغل کم رنگ شده بود که بعد از فراخوان کمیته امداد برای مساعدت در امر تولید ماسک و لباس پزشکی و کمک به نیاز کادر درمانی بیمارستان ها جذب این کارگاه ها شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) در پاسخ به این سوال که آیا این کارگاه ها بعد از تمام شدن بیماری همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند، اذعان کرد: محلی که هم اکنون به عنوان کارگاه تولید ماسک در نظر گرفته ایم شاید بتوان درآینده به عنوان یک فضای تولیدی خاصی روی آن برنامه ریزی کرد.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد:با وجود اینکه گفته شده که یک سوم کارمندان در محل کار حضور داشته باشند، کارمندان کمیته امداد با رعایت پروتکل بهداشتی در محل کار و منزل برنامه ها و طرح های سال ۹۹ را با شدت هر چه تمام تر دنبال می کنند و امید که با رفع ویروس کرونا بتوانیم به نتیجه مطلوبی برسیم.

 

انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false