محمد رضا پور ابراهیمی گفت : محور ۸۰ درصد صادرات پسته کشور مربوط به استان کرمان است و نباید اجازه داد این جایگاه از دست رود لذا با ساز و کارهای که در استان کرمان شکل گرفته است ، امکان ایجاد رینگ صادراتی بورس پسته  در این استان وجود دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با “راه ارمان “اعلام کرد : با ساز و کارهای که در استان کرمان شکل گرفته است ، امکان ایجاد رینگ صادراتی بورس پسته  در این استان وجود دارد.
 محمدرضا پورابراهیمی افزود: یکی از مزایای راه اندازی بورس پسته این است که پسته  به شکلی استاندارد صادر می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به تغییر نرخ ارز و رشد حداقل سه برابری قیمت پسته امسال باید در بخش تامین مالی ریالی حداقل دو تا سه برابر افزایش از صندوق توسعه ملی در بانک کشاورزی را داشته باشیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی : افرادی که در سال گذشته صادرات داشته و تسویه حساب نداشته اند، نگرانی هایی دارند و اگر چه بانک مرکزی راهکارهایی داشته اما به دلیل بخشنامه های متعدد و بعضا متناقض با مشکلاتی مواجه شده اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بانک مرکزی در راستای ماموریت های خود باید به نحوی اقدام کند که دغدغه عدم بازگشت ایجاد نشود و رویه صادرات به مانند سال های قبل دنبال شود و این در حالی است که در سال جاری با شرایط تحریم نیز روبرو هستیم.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: لازم است که پیگیری های لازم برای برگزاری ستاد عالی پسته کشور تا دو هفته آینده و قبل از برداشت این محصول با محوریت کرمان انجام شود.
وی عنوان کرد: محور ۸۰ درصد صادرات پسته کشور مربوط به استان کرمان است و نباید اجازه داد این جایگاه از دست رود.

انتهای پیام /ط

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری