×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تولید روزانه ۲ هزار ماسک N95 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی دانشگاه آزد اسلامی واحد کرمان با اشاره به اینکه  روزانه دو هزار ماسک N95  تولید خواهد شد، گفت: با توجه به نیاز بازار و مراکز درمانی موفق به تهیه فیلتر ماسک N95 شدیم و براساس استانداردهای غذا و دارو یک مدل بدون پارچه کربن تولید شده و امید که بزودی به تولید انبوه خواهد رسید.

حمید نخعی رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی دانشگاه آزد اسلامی واحد کرمان در گفتگو با راه آرمان اظهار کرد: در راستای شیوع ویروس کرونا و نیاز مبرم به ماسک از اواخر اسفند ماه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با همکاری شرکت مرینوس کارخانه تولید کت و شلوار  اقدام به خرید امکانات و تجهیزات برای تولید ماسک کردیم.

وی گفت: برای اولین بار  ماسک سه لایه اسپانباند ۴۰ گرمی مرتبلوندار را توانستیم  تولید کنیم که در حال حاضر روزانه ۱۵۰۰ عدد ماسک  از این نوع تولید می شود.

رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی دانشگاه آزد اسلامی واحد کرمان افزود: در صورت حل مشکل نیروی انسانی این تولید به سطح ۲ هزار عدد خواهد رسید.

نخعی ادامه داد: با توجه به نیاز بازار و مراکز درمانی موفق به تهیه فیلتر ماسک N95 شدیم و براساس استانداردهای غذا و دارو یک مدل بدون پارچه کربن تولید شده و امید که بزودی به تولید انبوه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه  روزانه یک هزار ماسک N95  تولید می شود، عنوان کرد: از روزهای آینده  قصد داریم ۳ هزار عدد ماسک معمولی و ۲ هزار عدد ماسک N95 تولید کنیم.

رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی دانشگاه آزد اسلامی واحد کرمان بیان کرد: هدف ما این است با توجه به اینکه شریک تجاری داریم قبل از اینکه سود ببریم دنبال این هستیم تا قدری از مشکلات جامعه و همچنین مشکلات روحی روانی جامعه را برطرف کنیم و اینکه بیماران و مردم به داروخانه ها مراجعه می کنند و با نبود ماسک روبرو می شوند خود تاثیر بد روحی خواهد داشت. بدین جهت ما دنبال این تولید هستیم.

نخعی تصریح کرد: ماسک ها پس از تولید بین داروخانه ها با قیمت مصوب سازمان صمت توزیع خواهد شد.

وی از مدیرعامل شرکت مرینوس که از اوایل فرودین شرکت تولید کت و شلوار خود را تعطیل و تغییر کاربری داده وجهت تولید ماسک در راستای نیاز جامعه و همچنین از همکاری و مشارکت رئیس دانشگاه و معاون توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان تشکر و قدردانی کرد.

رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی دانشگاه آزد اسلامی واحد کرمان، در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا بعد از اینکه ویروس منحوس خود بخود حذف و یا اینکه ریشه کن شد آیا قصد دارید همچنان به تولید ماسک ادامه دهید، اذعان کرد: همیشه در تولید و عرضه کالا باید نیاز بازار در نظر گرفته شود.

نخعی ادامه داد: پیش بینی شده که اگر در آینده شهرداری ها، کارخانجات، معادن و داروخانه ها در صورت رضایت دنبال خرید از ما باشند بدین جهت می توانیم به تولید ادامه دهیم و اگر غیر از این باشد می توان دستگاه ها را مجددا تغییر کاربری داده و به تولید کالای دیگر پرداخت.

وی همچنین در راستای تحقق شعار سال اذعان  کرد: ما امید داریم که تولید نه تنها در نیاز ماسک بلکه در کلیه نیازهای جامعه جهش داشته باشد و براساس آن نیاز جامعه برطرف شود.

رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی دانشگاه آزد اسلامی واحد کرمان خاطرنشان کرد:  متاسفانه در کرمان یک کارخانه تولید کننده کش وجود ندارد و باید به سختی در حال حاضر کش مورد نیاز برای ماسک را از استان های دیگر دریافت کنیم توصیه من به سازمان صمت این است که به واحدهای تولیدی خرد و کوچک بیشتر اهمیت داده شود و همچنین واحدهای نیمه فعال و یا راکد را در جهت نیاز جامعه راه اندازی کنند و به نظر من آنقدر سخت نیست که ما در استان خودمان نتوانیم نیازهای جامعه را مرتفع کنیم.

نخعی اذعان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به دنبال سود نبوده و تاکنون نزدیک به ۳ هزار محلول ضد عفونی کننده دست با همکاری بسیج دانشجویی که مواد اولیه آن قبلا از بودجه دانشگاه خریداری شده تهیه و بصورت رایگان در بین مردم حاشیه شهر و کم برخوردار توزیع شده است.

وی گفت:  ۸۰ تخته پتو و  ۴۰ تن آرد و یک هزار محلول ضد عفونی کننده دست از طرف این دانشگاه به مناطق سیل زده جنوب ارسال شده است.

انتهای پیام/ن

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false