گرچه هر ساله در ایام نوروز گروه های جهادی دانشجویی بدون هیچ چشم داشتی به مناطق محروم سفر کرده و هر چه در توان دارند در جهت محرومیت زدایی ارائه می دهند اما متاسفانه برخی مسئولین به جای همراهی با این گروهها، راه سنگ اندازی در مسیر محرومیت زدایی را در پیش گرفته اند.

به گزارش “راه آرمان” در راستای منویات مقام معظم رهبری پیرامون محرومیت زدایی و انجام فعالیتهای جهادی؛ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمان چند سالیست که فعایت خود را در مناطق محروم آغاز کرده است و در ۳ سال گذشته مناطق محروم رودبار جنوب را هدف فعالیتهای خود قرار داده است.

یکی از اعضای گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان به خبرنگار ما گفت: مدتیست که گروه جهادی برای اسکان جهادگران پیگیر در اختیار گرفتن یک مدرسه شبانه روزی در منطقه است که مسئولین سنگ اندازی می کنند و با توهین های متعدد و همچنین درگیر کردن در کارهای بروکراسی اداری و گرفتن مجوز از استان و… جلوی این کار را گرفته اند.

وی افزود: خوشبختانه بعد از مدتی موفق شدیم ک مجوز های لازم را بگیریم اما متاسفانه هنوز با شیوه ای طلبکارانه باج خواهی می کنند.

این جهادگر کرمانی توضیح داد: مسئولین برای در اختیار گذاشتن یک مدرسه برای اسکان گروه جهادی از ما خواسته اند تا مقداری از هزینه های تعمیری مدرسه را متقبل شویم اما در مقابل موافقت ما باز هم پیشنهاد هزینه بیشتری را دادند که برای گروه جهادی مقدور نبود و در مقابل خطاب به جهادگران گفتند “مگر بقالی باز کرده اید؟؟”

وی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه مسئول مربوطه توجیه نیست که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت دارد، گروه جهادی با کمک خدا، بدون اسکان نمی ماند و جهادگران با اخلاص به کارشان ادامه می دهند اما پیگیر این بی احترامی ها و توهین ها و سنگ اندازی ها خواهیم بود.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری