×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ثبت نام دوره پیش دبستانی در استان کرمان آغار شد/احتمال برگزاری مجازی کلاس‌های درس در مناطق قرمز

عباس ضیا با تاکید بر ضرورت گذارندن دوره پیش دبستانی گفت: ثبت نام دوره پیش دبستانی در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی آغار شد.

به گزارش راه آرمان؛ عباس ضیا صبح امروز در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان به اهمیت دوره پیش‌دبستانی اشاره کرد و گفت: اخیراً زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که شاید پیش دبستانی اجباری نیست اما تاکید می‌کنیم پیش دبستانی لازم و ضروری است زیرا دانش آموز را برای ورود به کلاس اول آماده می‌کند ضمن اینکه تجربه به ما نشان داده بچه‌هایی که پیش دبستانی را گذرانده‌اند در سال‌های بعدی در امر تحصیل موفق تر هستند.

وی افزود: امسال پیش بینی می‌کنیم ۵۰ هزار نوآموز در دوره پیش دبستانی داشته باشیم بنابراین کتاب‌های پیش دبستانی را برنامه‌ریزی کردیم تا زودتر آماده شوند که اولیا محترم  دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند.

ضیا بیان کرد: در مواقعی که اولیا به هر علتی هزینه نداشته باشد تا در طول سال در کلاس‌های پیش دبستانی فرزندشان شرکت کند می‌توانند در کلاس‌های یک ماهه تابستانی که پیش بینی شده شرکت کنند تا حداقل برای ورود به پایه اول آماده شوند.

لباس فرم مدارس همانند سال گذشته است
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان  در خصوص بازگشایی مدارس و تهیه فرم دانش‌آموزان بیان داشت: به دلیل مشکلات اقتصادی که مردم در خصوص کرونا با آن درگیر هستند امسال تصمیم گرفته شده وضعیت لباس فرم مدارس مانند همان فرم سال گذشته باشد، به جز ورودی پایه‌های اول، چهارم، هفتم و پایه دهم نیازی به تعویض فرم نیست مگر اینکه خود والدین به دلیل فرسوده شدن لباس فرم دانش‌آموز در صدد تهیه فرم باشند.

عباس ضیا  به بحث تهیه کتاب اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تهیه کتاب به صورت سامانه‌ای شده و دانش آموزان می‌توانند در سامانه موردنظر ثبت نام کنند یا اینکه از مدیر مدرسه بخواهند تا آن‌ها را ثبت نام کند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود ۹۵ درصد دانش‌آموزان وارد سامانه شده باشند اما درصدی که باقی مانده انده اند سامانه هم اکنون برای ثبت سفارش باز است ضمن اینکه در پایه‌های ورودی نیز زمانی که اولیا برای ثبت نام مراجعه می‌کنند برای دریافت کتاب هم باید اقدام کنند که در این خصوص مشکلی پیش نخواهد آمد.

احتمال برگزاری مجازی کلاس‌های درس در مناطق قرمز
وی به بحث بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: در هر صورت امسال مدارس باز هستند و پیش بینی شده از ۱۵ شهریور ماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند همچنین اخیراً وزیر آموزش و پرورش دستورالعملی با سناریوهای مختلف ارسال کرده مبنی بر اینکه اگر وضعیت مانند اسفندماه قرمز باشد آموزش‌ها باید به صورت مجازی، استفاده از شبکه شاد، آموزش‌های آنلاین و آموزش از طریق رسانه‌های دیگر انجام شود و در صورت زرد بودن وضعیت باید بحث آموزش ترکیبی مد نظر قرار گیرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: رئیس جمهور اعلام کرد از سال آینده تحصیلی امکان دارد آموزش سه روز در هفته باشد، برای همین تعطیلی پنجشنبه‌ها حذف شده و کلاس تقسیم می‌شود به طور مثال اگر در کلاسی ۳۰ دانش آموز حضور داشته باشد ۱۵ نفر یک روز و ۱۵ نفر روز دیگر باید به مدرسه بروند که برای هر گروه سه روز در هفته کلاس تشکیل می‌شود.

عباس ضیا  ادامه داد: در صورت اجرای این طرح کار معلم اضافه خواهد شد و ساعت آموزشی تغییر پیدا می‌کند زیرا معلم هم باید حضوری کار کند و هم روزهای بعد به صورت مجازی آموزش دهد در این راستا وزارتخانه پیش‌بینی می‌کند که بتوانند آن را جبران کند.

وی گفت: معلمان در زمان شیوع کرونا برای دانش آموزان کم نگذاشتند ضمن اینکه اولیا هم به کار معلم بیشتر پی بردند لذا اگر اولیای دانش آموزان کمک نمی‌کردند واقعاً به مشکل بر می‌خوردیم و از همین جا دست یاری به سمت اولیا برای سال تحصیلی آینده دراز می‌کنیم.

ضیا تصریح کرد: برای مناطق سفید به خصوص مناطق عشایری و روستایی همان وضعیت عادی برقرار خواهد بود یعنی دانش آموزان باید پنج روز در هفته را به مدرسه بروند اما این آمادگی را داشته باشند که ممکن است تغییر وضعیت داشته باشیم.

تحت هر شرایطی برای سال تحصیلی جدید مدارس باز هستند
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: به اولیا اطمینان خاطر می‌دهیم که تحت هر شرایطی برای سال تحصیلی جدید مدارس باز هستند ضمن اینکه برنامه ریزی شده تا مدارس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برقرار باشند تا خانواده‌ها دغدغه‌ای از این جهت برای ورود بچه‌های پیش دبستانی نداشته باشند.

عباس ضیا  به مسأله دریافت شهریه دانش‌آموزان اتباع بیگانه اشاره کرد و یادآور شد: همزمان با ثبت نام دانش آموزان ایرانی ثبت نام از دانش‌آموزان اتباع نیز انجام خواهد شد لذا در بحث شهریه باید از طریق امور بین الملل شهریه‌ها اعلام شود که در این خصوص دغدغه وجود ندارد ضمن اینکه فضا برای آموزش آنها نیز پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false