×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد آغاز می شود

احمد اسکندری نسب گفت: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز می شود و تا ۱۷ خرداد ادامه دارد، ثبت نام پایه هفتم از اول تا ۱۴ تیر و ثبت نام پایه دهم از ۵ تا ۲۱ تیرماه سال جاری صوت می گیرد.

به گزارش راه آرمان؛  احمد اسکندری نسب در اولین جلسه ستاد ثبت نام دانش آموزی با اشاره به اهمیت و حساسیت فرایند ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: تراکم دانش آموزی در شهر کرمان و بعضی از شهرستان ها زیاد است به نحوی که حتی در مدارس غیردولتی گاهی با مشکل ثبت نام مواجهیم.
وی افزود: گاهی مشاهده می شود خانواده ای ماه ها درگیر ثبت نام فرزندش است که این موضوع باعث بدبینی خانواده ها به نظام تعلیم و تربیت می شود، بنابراین باید تلاش شود تا با یک برخورد نادرست از سوی یکی از عوامل ثبت نام، تلاش های بی وقفه فرهنگیان استان کم رنگ نشود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تنها شهریه مجاز برای ثبت نام در مدارس دولتی  که کادر مدرسه می توانند دریافت کنند، هزینه کتاب، بیمه و برخی موارد ضروری دیگر است که برای دریافت آن هم مسئولان مدرسه باید سعه صدر و صبر داشته باشند.
اسکندری نسب با تاکید بر ممنوعیت دریافت وجه نقدی از اولیای دانش آموزان، خاطر نشان کرد: در همه مدارس به ویژه مدارس غیر دولتی باید حتما خدمات ارائه شده به دانش آموزان، با مشخص شدن میزان شهریه، شفاف سازی شود و در معرض دید اولیای دانش آموزان قرار گیرد تا سوءتفاهمی در این خصوص پیش نیاد.
وی از اعضای ستاد ثبت نام دانش آموزان، خواستار لحاظ کردن تغییرات و بازنگری در زمینه محدوده کروکی محل سکونت دانش آموزان در فرآیند ثبت نام شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین با اشاره به جدول زمان بندی ثبت نام پایه های ورودی به مدارس گفت: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز می شود و تا ۱۷ خرداد ادامه دارد، ثبت نام پایه هفتم از اول تا ۱۴ تیر و ثبت نام پایه دهم از ۵ تا ۲۱ تیرماه سال جاری صوت می گیرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false