×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جشنواره سلامت روان دانش آموزی به میزبانی دبیرستان دخترانه علوی در رفسنجان برگزار شد

سومین جشنواره سلامت روان دانش آموزی با هدف ارتقای سلامت روانی دانش آموزان روز گذشته به میزبانی دبیرستان دخترانه علوی رفسنجان برگزار شد

به گزارش راه آرمان; با همکاری کلانتری ۱۲ نیروی انتظامی رفسنجان ، سومین جشنواره سلامت روان دانش آموزی با هدف ارتقای سلامت روانی دانش آموزان روز گذشته به میزبانی دبیرستان دخترانه علوی رفسنجان با حضور جانشین فرمانده انتظامی و رئیس آموزش و پرورش برگزار شد.

حسین تقوی رئیس آموزش و پرورش رفسنجان در این مراسم بیان داشت: آسیب های اجتماعی معلولیت های اجتماعی هستند که از فرد و اجتماع حاصل می شوند، هرچقدر در تعلیم و تربیت و اجتماعی شدن سرمایه گذاری کنیم قطعا هزینه در درمان اسیب ها کاهش می باید.

وی افزود: وضعیت اقتصادی و اجتماعی و فضای مجازی می توانند زمینه ساز آسیب های اجتماعی باشند، نحوه استفاده از فضای مجازی خیلی مهم است کتاب سواد رسانه ای که در پایه دهم تدریس می شود بسیار در این امر مهم است ، اینکه در برخی مدارس کم لطفی می شود در انتخاب مدرس جهت تدریس آن بحث دیگری است.
تقوی گفت: امروز دیگر سواد در خواندن و نوشتن محدود نمی شود، بایستی داشته های خودمان بروز کنیم تقسیم های مختلفی از سواد می شود .
وی خاطر نشان کرد: قسمت دیگر علت آسیب های اجتماعی برمیگردد به بحث فردی مشکلات جسمی، عدم مهارت های اجتماعی لازم، مسائل روانی افراد هم ایجاد آسیب های اجتماعی می کند ضرورت دارد ر به بهداشت روانی توجه بیشتر می شود.

رئیس آموزش و پرورش رفسنجان گفت: قسمتی دیگر برمی‌گردد به متولیان امر تعلیم و تربیت و ضرورت دارد در این زمینه برنامه هایی تدوین شده باشد.

سرهنگ مهدی کریمی جانشین فرمانده انتظامی رفسنجان نیز در جمع دانش آموزان دبیر ستان علوی بیان داشت: جنگ نرم خطرناکترین جنگی است که دشمن علیه ما برداشته است و امروز باید به خطرات ناشی از آن برسیم.
وی افزود: مقابله با جنگ نرم دشمن پلیس و معلم نمی خواهد وجدان بیدار و ایمان مقتدر می خواهد، دشمن کیف و کتاب دانش آموزان لباس آنها و خانه و خانواده را هدف قرار داده است تا فرهنگ اسلامی را از ما بگیرند.
سرهنگ کریمی خاطر نشان کرد: شبکه های ماهواره نابود کننده بنیان خانواده است، ۷۰ درصد تصادفات ناشی از مصرف مشروبات الکلی است، آسیب کافه قلیان ها باید مورد توجه قرار گیرد که با انواع و اقسام مواد شیمیایی حتی شیشیه مخلوط می شود.
وی تصریح کرد: همه اینها یک درمان دارد آنهم این است که از ته دل از خداوند بخواهیم به راه راست هدایت شویم ما بچه های سرزمین شهدا هستیم.

مسئولین حاضر در پایان از نمایشگاه مقابله با آسیب های اجتماعی که با همکاری دانش اموزان و کلانتری ۱۲ برپا شده ، بازدید کردند.

برچسب ها:

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false