×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

حضرت فاطمه(س) در جهت تبعیت از ولایت به عنوان مجاهد به صحنه آمد

حجت الاسلام و المسلمین رضا کرمی پور در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با تأکید بر اینکه امیدواریم خداوند توفیق رهروی سیره زندگی ایشان را به ما عنایت فرماید، گفت: امام زمان(عج) فرموده اند که دختر رسول خدا(ص) برای من الگویی شایسته است؛ زمانی که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می تواند الگویی برای یک امام معصوم باشد پس ایشان الگویی برای تمام بشریت است.

وی ادامه داد: در خصوص زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سخنان بسیاری بیان شده است؛ ایشان از باب دختر بودن در خانه پیامبر اکرم(ص)، از جهت همسر بودن در خانه امام علی علیه السلام و از باب مادر بودن برای فرزندان خود می توانند الگویی برای بانوان  جامعه امروز ما باشند.

این کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در جهت تبعیت از ولایت و رهبری به عنوان یک مجاهد به صحنه آمدند و از امیر المومنین علی علیه السلام دفاع کردند و از سوی دیگر به عنوان بنده خدا عبادت انجام می دادند.

حجت الاسلام و المسلمین کرمی پور ابراز کرد: پیامبر اکرم(ص) پس از ازدواج دخترشان از امام علی علیه السلام سوال کردند که فاطمه را چگونه دیدی؛ ایشان پاسخ دادند فاطمه بهترین کمک کار برای من علی است که من طاعت خود را انجام دهم.

وی افزود: پس از آن پیامبر اکرم(ص) به خانه فاطمه زهرا سلام الله علیها آمدند و تقسیم کار کردند که کارهای بیرون از منزل به عهده امام علی علیه السلام و امورات منزل به عهده حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها باشد؛ حضرت بسیار از این تقسیم کار خوشحال می شوند که نباید به بیرون از منزل بروند.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه بانوان جامعه می توانند از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها الگو بگیرند، اظهار کرد: این بانو گرانقدر به عنوان مجاهد در راه خدا از حق امیر المومنین علی علیه السلام دفاع کردند.

حجت الاسلام و المسلمین کرمی پور با تأکید بر اینکه دفاع از ولایت جهاد است، ابراز کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در زمان خودشان با خواندن خطبه معروف فدکیه معرفی دشمن، حقیقت و بصیرت افزایی را در جامعه انجام می دهند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false