×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

حضرت فاطمه(س) در ولایت مداری الگویی برجسته هستند

حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: حضرت زهرا مرضیه سلام الله علیها الگوی تمام عیار برای تمامی انسان ها و به ویژه بانوان ما هستند.

وی با تأکید بر اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در همسر داری الگویی برجسته بودند، ابراز کرد: حضرت امیر المومنین علی علیه السلام در جنگ ها کنار پیامبر اکرم(ص) بودند و بیشترین حضور را در جبهه های جنگ داشتند و در این زمینه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با امام علی علیه السلام همراهی کامل می کردند.

قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در پشت جبهه به مداوای رزمندگان اسلام می پرداختند، تصریح کرد: امام علی علیه السلام فرمودند که هیچ گاه حضرت فاطمه زهرا سلام اللهعلیها کلام و سخنی که موجب مخالفت با حضرت و ناراحتی ایشان شود را بیان نکرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی ادامه داد: حضرت امیر المومنین علی علیه السلام همواره فرموده اند که وقتی وارد منزل می شدم تمامی غم ها و اندوه هایی که که ایشان داشته اند با دیدن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و همراهی ایشان از بین می رفت؛ بنابراین ایشان الگویی هستند برای زنان که می توانند موجب زدودن غم از همسرانشان باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در معیشت نهایت همراهی را با امام علی علیه السلام داشتند، عنوان کرد: این دو بزرگوار در وضعیت سخت اقتصادی زندگی می کردند و چناچه مواردی را داشتند در راه خدا می دانند و حضرت زهرا هم هیچ گاه اعتراضی نداشتند.

وی افزود: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در ترویج دین الگو بودند و همچنین در ولایتمداری الگویی برجسته بودند و در دفاع از ولایت تمام تلاش خود را به کار می گرفتند به گونه ای که جان خود را در این زمینه در طبق اخلاص گذاشتند.

قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: این بانوی گرانقدر در جمعیت بین مهاجرین و انصار حضور پیدا می کردند تا شهادت دهند و آن زمانی که به منزل حضرت هجوم آوردند ایستادگی کردند و خود را فدای امیر المومنین علی علیه السلام کردند.

این متخصص جامعه شناسی اسلامی ادامه داد: از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سوال شد که حالتان چطور است؛ گلایه کردند که چرا ولایت را کنار گذشته اید و فرمودند که از دست دادن پیامبر اکرم(ص) و ظلمی که به امام علی علیه السلام شده برای من نگران کننده است.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در تربیت و تعامل با فرزندان، کرامت دادن، شخصیت دادن به آنان، فراهم کردن زمینه رشد فرزندان و تربیت دینی فرزندان الگو بودند و بانوان ما باید یاد بگیرند که اینگونه فرزندان خود را تربیت کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: بانوان ما باید یاد بگیرند که همچون حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به یاد محرومین باشند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false