نماینده مردم شرق کرمان در مجلس گفت:اگر تولید نباشد رونق اقتصادی، خودکفایی، اشتغال و به دنبال آن استقلال نخواهیم داشت؛ بر همین اساس باید تولید بیشتر داشته باشیم که بتوانیم در قالب خود کفایی استقلال، اقتدار و قدرت خودمان را حفظ کنیم.

حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم شرق کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آمان؛ ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید و با اشاره به تبیین شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان«رونق تولید» گفت: هر ساله رهبر معظم انقلاب در ارتباط با مسائل اقتصادی شعار سال را انتخاب می کنند و ایشان مرتبا نسبت به اقتصاد کشور دغدغه دارند.

حفظ استقلال و اقتدار ایران اسلامی با تولید بیشتر/افزایش ارزش پول ملی و اشتغال با رونق تولید

وی با بیان اینکه اگر تولید نباشد رونق اقتصادی، خودکفایی، اشتغال و به دنبال آن استقلال نخواهیم داشت، عنوان کرد: بر همین اساس باید تولید بیشتر داشته باشیم که بتوانیم در قالب خود کفایی استقلال، اقتدار و قدرت خودمان را حفظ کنیم.

این مقام مسئول ابراز کرد: ان شاالله همه مسئولین در مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و قوه مجریه و همچنین آحاد مردم به فرموده مقام معظم رهبری توجه ویژه ای خواهند داشت و همگان تلاش خواهیم کرد که در راستای تولید گام های موثر و مفید برداریم تا بتوانیم ارزش پول ملی کشورمان و اشتغال را رونق ببخشیم.

نیکزادی پناه ضمن ابراز خرسندی از عکس العمل مسئولین کشوری نسبت به شعار سال اظهار کرد: امیدواریم برنامه های اعلام شده از سوی مسئولین به طور جدی و مؤثر پیگیری شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

تأمین زیر ساخت های گردشگری شرق استان کرمان موجب اشتغال خواهد شد

نماینده مردم شرق کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات مد نظر در سال ۱۳۹۸  با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته اقداماتی را در جهت پیشرفت منطقه برداشته ایم ، تصریح کرد:در عرصه گردشگری منطقه شرق استان زیر ساخت های خوب و مناسبی را دارد.

وی با اشاره به مطلب فوق  ادامه داد: بر همین اساس تلاش خواهیم کرد تا اقدامات موثری را در ارتباط تأمین زیر ساخت های گردشگری به وجود آوریم تا در کنار نشان دادن جاذبه های گردشگری این منطقه اشتغال و درآمد زایی را در شرق استان کرمان ایجاد کنیم.

این مقام مسئول توجه به مدیریت آب در عرصه های کشاورزی، شرب، صنعت و محیط زیست منطقه شرق استان کرمان را دومین اقدام موثر در سال پیش رو دانست و گفت: سد نساء در شرق استان وجود دارد که اقدامات خوب و مؤثری در جهت استفاده بهینه از آن صورت نگرفته است؛ بنابراین انتقال آب از سد نساء را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

افزایش برداشت محصول با استفاده از کشت متراکم و آّبیاری نوین در شرق استان

نیکزادی پناه با بیان اینکه در زمینه کشاورزی با صرفه جویی و مصرف بهینه آب می توانیم برداشت محصول بیشتر را داشته باشیم، عنوان کرد: از این رو باید کشت متراکم و استفاده از سیستم آّبیاری تحت فشار و نوین را در منطقه شرق استان کرمان توسعه دهیم.

نماینده مردم شرق کرمان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: چنانچه بتوانیم بسته بندی محصولات را در سطح شهرستان های شرق استان فعال کنیم می توانیم اشتغال بسیار زیادی را داشته باشیم و این اقدام علاوه بر رونق صنایع جانبی، موجب پیدا کردن بازارهای جدید فروش خرما خواهد شد.

وی با اشاره به صنعت خودرو سازی در شرق استان کرمان اظهار کرد: با توجه به تحریم های اقتصادی که علیه کشورمان اعمال شد، مشکلاتی در زمینه تأمین قطعات خودرو به وجود آمد؛ بنابراین در سال جدید تلاش خواهیم کرد که در ساخت قطعات مورد نیاز وارد شویم تا برای این قطب مهم اقتصادی کشور و استان مسئله ای به وجود آید.

این مقام مسئول افزود: امیدواریم در سال جدید به جای ۱۰۰ هزار دستگاه ۵۰۰ هزار دستگاه تولید کنیم و تعداد افراد مشغول به کار را به ۳۰ هزار نفر برسانیم.

نیکزادی پناه در پایان با تأکید به منویات و توجه مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: امسال سال بسیار خوبی برای ایران و شرق استان کرمان خواهد بود و امیدواریم که کاستی های را رفع کنیم تا از قافله رو به رشد و توسعه کشور عقب نمانیم و بتوانیم افتخارات خوبی همانند گذشته برای جمهوری اسلامی ایران به ارقام آوریم.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری