قهرمان دو میدانی زنان جهان گفت : در تمامی مسابقات آسیایی و جهانی که حائز رتبه برتر شدم ، چادرم سکوی افتخار و بالا رفتن پرچم کشورم بهترین مدال برای من بوده و هست.

به گزارش راه آرمان؛ عشرت کردستانی متولد ۱۳۶۲، تنها زن جانباز ملی پوش کشور، قهرمان دو میدانی زنان جهان و جزو ۱۰ ورزشکار برتر جهان در ۶ تنیک، یکی از ورزشکاران محجبه کرمانی که هیچگاه پوشش را مانع پیشرفت خود ندانست، وی در این رابطه به خبرنگار ما گفت : باید بگوییم حجاب تا چه اندازه در پیشرفت و موفقیت و رسیدن به اهداف موثر بوده است و چگونه می توان این پیشرفت را در سایه حجاب و عفاف بیشتر کرد نه اینکه بگوییم آیا تا به حال حجاب مانع پیشرفت یک زن مسلمان بوده است و این نقد فرهنگی واقعا وارد است متاسفانه اینقدر در جامعه مطرح شده که خودمان نیز باورمان شده که حجاب می تواند مانعی برای پیشرفت باشد و این یک نقص است و جوان ما این را باور کرده است.

وی ادامه داد: او فکر می کند در هر عرصه ای که فعالیت می کند باید حجابش را مانع بداندبا قیاس، اما واقعیت داستان چیز دیگری است در سایه حجاب است که تمرکز می آورد و ورزشکار باید حجاب را یک پوئن برای خود فرض کند. باید بگویم بدون هیچ اغراقی آن آرامش و تمرکز و حصاری که ججاب برای من ایجاد کرد همیشه توانسته ام بدون حاشیه تمریناتم را داشته باشم .

کردستانی عنوان کرد: حتی زمانی که متاهل شدم و همسرم حجاب و پوشش من را دید این پوشش باعث شد که اعتماد او به من برای اینکه بتوانم در تمرینات و مسابقات داخل و خارج از کشور به تنهایی شرکت کنم بیشتر شود.

دبیر هیئت معلولان و جانبازان استان کرمان تصریح کرد: متاسفانه اوضاع و احوال امروز جامعه با بی اعتمادی ها و آشفتگی ها باعث شده تا برخی از ورزشکاران حجاب خود را کنار بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: اصل داستان طور دیگر است باید بدانیم که حفظ پوشش برای رسیدن به هدف بسیار موثر است، متاسفانه مشکلات زیرساختی و فرهنگی در جامعه زیاد داریم و این به مسئولین بر می گردد که فضاهای سرپوشیده برای ورزش خانم ها ساخته ولی به بخش خصوصی واگذار می شود باید به سلامت بانوان در رشته های مختلف اهمیت داده شود که هدف این ورزشگاه ها را تامین نکرده و این در حالیست که خیلی ها حاضرند برای سلامت جامعه کار کنند.

ملی پوش تیم ملی والیبال نشسته اذعان داشت: اگر بخواهیم برای حجاب و عفاف کار کنیم باید در چارچوب و قوانین و مقررات باشد تا یک خانم بتواند با پوشش خود ورزش کند و یک ورزشکار محجبه می تواند الگویی برای نسل جوان باشد. او نباید این را در ذهن خود بپروراند که حجاب مانعی برای پیشرفت او است.

کردستانی بیان کرد: نتیجه آن همین بی عفتی ها و بی حیایی ها و آسیب های اجتماعی می شود از جمله اینکه یکسری سلبریتی ها و یا خانم های ورزشکار ساپورت پوش که الگوی نسل جوان ما شده اند.

وی نبود کارگاه ها و نمایشگاه هایی برای ایجاد برندهایی برای پوشش ورزشکاران زن و مرد را از دیگر مشکلات برشمرد و عنوان کرد: این همه اسطوره، قهرمان و شهید ورزشکار در کشور وجود دارد، کاش مسئولین چهره آنان را به عنوان یک برند بر روی لباس ورزشکاران کار می کردند تا زمانی که ورزشکار بر روی سکو برای دریافت مدال می رود این چهره ها نیز به جهان معرفی شوند.

این قهرمان جهان با بیان اینکه همیشه آرزویم این بود که با چادر بر روی سکو حاضر شوم زیرا نشان دادن حجاب، عقاید و ارزش های یک زن مسلمان ایرانی برایم مدال بود نه یک شیء زرد رنگ ، عنوان کرد: متاسفانه در برخی از کشورها بر روی حجاب و پوشش زن مسلمان برای حضور بر روی سکو و دریافت مدال طلا شرایط را بسیار سخت می گیرند.


به گزارش راه آرمان؛ عشرت کردستانی دریافت مدال طلا در مسابقات پاراآسیایی، مسابقات جهانی تونس ۲۰۱۸، جاکارتا اندونزی، همچنین مفتخر به پوشیدن لباس تیم ملی دو میدانی بانوان در اردوی غیر متمرکز استان، پوشیدن لباس ملی رشته تیمی و رشته انفرادی، ملی پوش تیم ملی والیبال نشسته ، را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد.

انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری