×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

حقوق پایین کارگری کفاف مخارج زندگی را نمی دهد/ وام کم بهره و سبد کالا خواسته کارگران از دولت

تعدادی از کارگران شهرستان رابر، دغدغه مهم جامعه کارگری را بیکاری، گرانی و حقوق پایین این قشر زحمت کش دانستند و گفتند: حقوق پایین کارگری کفاف مخارج زندگی را نمی دهد.

به گزارش “راه آرمان”؛ به بهانه ۱۱ اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر خبرنگار ما با تعدادی از کارگران زحمت کش شهرستان رابر به  گفتگو نشست.

کارگران دست های زبر و قلب های نرمی دارند حتی نمی دانند هفته و روزی به نامشان است، کرونا زنگ  خطر روزهای سخت را برایشان به صدا درآورده چرا که برای قشر کارگر تعطیلی معنا ندارد.

محمد جواد بارانی کارگر  شاغل در جوشکاری به خبرنگار ما گفت: کرونا فشار زندگی را بیشتر کرده است؛ گرانی، بیکاری، تأمین مخارج زندگی و حقوق پایین کارگری از دغدغه های بیشتر کارگران است،  مسئولان به فکر کارگران باشند.

وی با بیان اینکه ساعت کاری زیاد و حقوق پایین کفاف مخارج زندگی امروزی را نمی دهد افزود:  از مسئولان  تقاضا دارم حداقل برای مخارج زندگی  قشر کارگری که این روزها شرمنده زن و فرزندان خود هستند، وام کم بهره در نظر بگیرند.

این کارگر رابری به نقش موثر کارگران در اقتصاد اشاره کرد و افزود: کارگران نقش موثری در پیشرفت و توسعه یک جامعه دارند.

علیرضا صفاری کارگری که اهل کار و تلاش است  و روحیه جهادی دارد گفت: کارهای جهادی زیادی از رزمایش خدمت سال گذشته در خدمت رسانی به اهالی روستای سیل زده حمیدیه اهواز تا رزمایش کمک  مومنانه در  موکب شهدای رابرانجام دادیم.

وی با اشاره به دغدغه کارگران اذعان کرد: از روزی ویروس منحوس کرونا شیوع پیدا کرده؛  سختی و گرفتاری مردم به ویژه قشر کارگران زیادتر شده و مشکلاتی برای مردم  به وجود آورده است.

صفاری شیرین ترین خاطره  روز کارگری را در کمک رسانی به مردم حمیدیه  اهواز دانست و افزود:  به مدت ۱۴ روز در روستای  سیل زده حمیدیه اهواز سال گذشته با کمک خیرین  و سید ابوالقاسم میرسیدی برادر شهید کمک هایی صورت گرفت.

وی افزود : پیشه من بنایی است، از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۸ شب  کار می کنم، با وجود گرانی ها زندگی را به سختی می گذرانیم از مسئولان می خواهم به فکر قشر کارگر باشند، حداقل برای کارگران یک سبد کالا در نظر بگیرند.

صفاری عنوان کرد: شغل کارگری امنیت  شغلی ندارد اگر یک روز نتوانم کاری انجام دهم زندگی خیلی سخت تر می شود.

وی ازهمه مسئولان خواست به  فکر کارگران باشند، زمانی سردار حاج قاسم سلیمانی بود با تفکر جهادی و اندیشه بسیجی قشر زحمتکش کارگر را زیاد حمایت می کرد اما اکنون  کارگران سرگردان و حیرانند.

این کارگر زحمت کش در پایان این روز را به همه کارگران به ویژه کارگران شهرستان رابر تبریک گفت.

انتهای پیام/ ر

 1. بی طرف

  شغل کارگری امنیت شغلی ندارد
  به یاد بیاریم
  یک عده وقتی ارزش پول پایین میرفت خانه با وام میخریدند و بعد بطور مسخره ای پولی که به بانک بر میگشت نسبت به اجاره ها بسیار ناچیز میشد و این همه درآمد بعلت آشفتگی ها کسی از این همه درآمد که از جیب بانکها در میامد و وارد جیبشان میشد مالیاتی از این همه در آمدکسی نگرفت خب معلوم است که یک عده پول ها را بی مالیات خوردند و یک عده دیگر فقیر و زحمت کش با حقوق پایین هستند
  باید از ثروتهای باد آورده و درآمدهای خیلی بالا مالیات گرفت هرچه دیر تراینکار انجام شود با توجه به وضعیت اقتصادی دنیاو تحریم ها دولت ضعیف تر و فقیرها فقیر تر میشوند مگر اینکه قرار باشد ایران سرمایه داریش بیشتر از کشورهای سرمایه داری باشد

  میشود که حق بیمه ها بطور تصادعدی بسیار بالا برود و به این ترتیب همه بیمه داشته باشند حتی بنا ها بطوری که وقتی مریض میشوند دکتر بیمه تایید کرد بتوانند حقوق روزی که مریضند را بگیرند یا مثل خیلی جاها ۳ روز اول را از حقوقش کم میشود ولی اگر مسئله مهم است بقیه را بیمه میدهد ولی باید بیمه ها تصاعدی بالا برود و همه مجبور باشند بیمه داشته باشند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false