نیک ورز گفت : مقرر گردیده خرید و فروش پسته به صورت سیار و یا در واحد های صنفی فاقد پروانه کسب معتبر که غالبا در فصل برداشت پسته دایر می شوند ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ و وسایل نقلیه مربوط توقیف و کلیه متهمین که به اتهام سرقت پسته دستگیر شوند تا پایان فصل برداشت دربازداشت خواهند ماند.

نیک ورز دادستان شهرستان سیرجان در گفت و گو با” راه آرمان ” در خصوص خرید و فروش پسته اظهار داشت:خرید و فروش هر گونه پسته در خارج از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب معتبر ممنوع و با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی در ادامه افزود:با توجه به موقعیت شهرستان سیرجان و وجود باغات پسته، همه ساله در فصل برداشت محصول شاهد مهاجرت تعداد قابل توجهی از کارگران فصلی اعم از ایرانی و غیر ایرانی از دیگر شهرستان ها و استان ها هستیم و به منظور پیشگیری از وقوع سرقت پسته و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصول پسته مسروقه، اصطلاحا توسط مالخرها خرید و فروش می شود.

وی تصریح کرد : مقرر گردیده خرید و فروش پسته به صورت سیار و یا در واحد های صنفی فاقد پروانه کسب معتبر که غالبا در فصل برداشت پسته دایر می شوند ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ و وسایل نقلیه مربوط توقیف می شوند.
نیک ورز افزود:همچنین کلیه متهمین که به اتهام سرقت پسته دستگیر شوند تا پایان فصل برداشت، بازداشت خواهند شد.
دادستان شهرستان سیرجان در پایان اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت پسته کلیه باغداران لازم است تدابیر لازم به منظور پیشگیری از وقوع سرقت بکار گیرند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری