این روزها اگر به داخل شهر رابر بروید خودنمایی سلطان میوه این فصل را در خیابان و مغازه های این شهر مشاهده می کنید جای نگرانی است با این وضعیت اقتصادی به دلیل نبود کارخانه فرآوری گردو بخش مهمی از این میوه هدر رود.

به گزارش “راه آرمان“؛  هم اکنون  فصل گردوی تازه در شهرستان رابر است. اگر در این فصل گردو را با پوست آن می‌خرید، پوسته سبز و چوبی آن را دور نیندازید. با خشک کردن و پودر کردن پوست گردو می‌توانید از آن استفاده‌های مختلفی کنید و از خواص پوست گردو که بسیار ارزشمند است، بهره‌مند شوید.

یکی از نعمتهای بی بدلیل خداوند مهربان به مردم مؤمن، نجیب و سخت کوش مناطق رابر درخت ارزشمند و اقتصادی گردو است . پیوند مردم با درخت گردو سابقه ای چند هزار ساله دارد و وجود درختان بیش از هزار ساله در شهرستان رابر بویژه در منطقه گردو دره کار و سایر مناطق گردوخیز شهرستانهای رابر  نشان از این واقعیت است تا جائیکه یکی از عوامل استعداد و تیزهوشی و ذکاوت فرزندان تحصیل کرده این دیار را از فسفر مغز گردو می دانند ، گردو شاهرگ حیات اقتصادی بخش کثیری از مردم این مناطق است لیکن بهره مندی مطلوب از این موهبت و نعمت بی بدلیل الهی صورت نمی گیرد.

گردو یکی از مهمترین محصولات شهرستان سردسیر و کوهستانی رابر و یکی از سرمایه های مهم این شهرستان در جهت اقتصاد مقاومتی به حساب آید  که در دهه دوم شهریورماه فصل برداشت این محصول آغاز و تا اواخر مهر ماه ادامه دارد.

حای نگرانی است که بخشهای مهمی از تولید گردو هدر می رود بطوریکه از کل تولید میوه گردو فقط مغز آن از کشاورزان خریداری شده است و امروزه هم خود کشاورزان به صورت سنتی از سایر قسمتهای محصول گردو نظیر پوست سبز، پوسته چوبی مورداستفاده قراردادند.

به گفته مسئولین خدمات شهری و روستایی رابر ، حجم زیادی از زباله های شهری و روستایی در ایام برداشت گردو مربوط به پوست سبز و پوسته چوبی گردوست که درب منازل مردم یا درب باغات گردو جمع آوری می شود.

آرزوی دیرینه کشاورزان رابری احدث کارخانه ی فرآوری گردو است که کلنگ آن در شهریورماه ۹۱ زده شده است اما متأسفانه در این راستا تاکنون اقدام پررنگی صورت نگرفته است.

با توجه به اهمیت فوق العاده این پروژه و نقش مسئولین در راه اندازی این کار مهم اقتصادی سرمایه ها و حمایت های ویژه ای می طلبد . وضعیت گردوی استان کرمان در مقایسه با پسته، نیازمند حمایت جدّیتری از سوی مسئولان است.

در ادامه این گزارش به بخشی از خواص پوست گردو اشاره می شود.

خواص پوست گردو برای زیبایی پوست صورت و موها

اسکراب و لایه‌برداری

اگر به دنبال یک لایه‌برداری حسابی از پوستتان هستید تا به روشن شدن صورت و حذف سلول‌های مرده از آن کمک کنید، پیشنهاد می‌کنیم حالا که پوست گردو در اختیار دارید، از قابلیت آن در لایه‌برداری و اسکراب پوستتان استفاده کنید.

شما می‌توانید مقداری پوست گردو (پوست چوبی) را به خوبی آسیاب کنید تا به صورت پودر درآید و بعد آن را در انواع ماسک و کرم لایه برداری مخلوط کنید. این ماسک به خوبی تمام سلول‌های مرده را از بین می‌برد و رنگ پوست را روشن می‌کند، ضمن اینکه باعث می‌شود کرم‌های مراقبت از پوست، به خوبی در عمق پوست نفوذ کنند و تاثیر بیشتری در زیبایی پوست داشته باشند.

 

پودر پوست گردو

 

یک رنگ موی طبیعی فوق‌العاده برای پوشاندن سفیدی موها

حتما شما هم موقع جدا کردن پوسته سبز گردو، متوجه سیاه شدن پوست دستتان شده‌اید، این مسئله نشان می‌دهد که این پوسته برای رنگدهی خیلی عالی است و می‌تواند یک رنگ موی طبیعی باشد. این روزها، مردان و زنان زیادی از سفید شدن زودهنگام موها گلایه دارند و این ممکن است به فعالیت‌های روزانه شما ارتباط داشته باشد زیرا عواملی مانند:

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

رنگ کردن زیاد مو

کمبود ویتامین

که می‌تواند روند از بین رفتن رنگدانه‌های مو را تسریع کند و باعث شود در سنین جوانی دچار این مشکل شوید. اما برای اینکه موها را به صورت طبیعی رنگ کنید و از رنگ موی شیمیایی استفاده نکنید، اصلا نگران نباشید. با پودر پوست سبز گردو می‌توانید سفیدی موها را کاملا بپوشانید. این رنگ موی طبیعی را به شیوه زیر آماده کنید:

۱٫ مقداری پوسته سبز گردو را جمع‌آوری کنید (می‌توانید هم به صورت خشک شده و هم به صورت تازه و خیس از آن استفاده کنید، اما توصیه می‌کنیم اگر آن را به صورت تازه در اختیار دارید، حتما از پوسته سبز و تازه آن کمک بگیرید).

۲٫ پوسته تازه یا پودر خشک شده آن را به مدت ۳۰ دقیقه در آب بجوشانید.

۳٫ بعد از اینکه آب جوشیده کاملا خنک شد، این آب را با پنبه یا هر روش دیگری که راحت هستید، به بخش‌های سفید مو بزنید، فقط مواظب باشید که این آب با لباستان تماس پیدا نکند، زیرا باعث رنگ گرفتن سریع آن می‌شود.

۴٫ بهتر است پودر این ماده را داشته باشید و هر بار که موهای سفید نمایان شدند، قبل از شستن موها، از این رنگ استفاده کنید و موها را به روش طبیعی رنگ کنید.

مالیدن پوست گردو به دهان برای ضدعفونی لثه

بیماری ها و عفونت های موجود در دهان که به داخل لثه و دندان ریشه می زند از اصلی ترین عاملان ابتلا به بیماری های خطرناکی همچون سرطان دهان هستند پس درمان آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است از طرفی هم سفیدی و جرمگیری دندان ها جنبه ی زیبایی دارد. برای رسیدن به هر دو هدف می توانید از پوست گردوی سبز استفاده کنید، راهی که در حقیقت یک تیر با دو نشان است.ضدعفونی لثه

ضدعفونی لثه

خواص و فواید پوست گردوی سبز برای درمان عفونت و ضدعفونی شدن لثه

یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت:مالیدن پوست گردوی تازه موجب تقویت لثه ها می شود و PH محیط دهان را تغییر می دهد و مانع عفونت می شود و بهتر است هفته ای چند بار پوست گردوی تازه را به لثه ها مالید.

کارکرد بد سیستم گوارشی از علل بوی بد دهان است. به گفته وی فردی که روزی یک بار تا هفته ای سه بار دفع داشته باشد, دچار یبوست است؛ باید به ازاء هر وعده غذایی افراد دفع داشته باشند, باید توجه داشت که افراد هنگام دفع اذیت نشوند و دفع با قوامی مانند عسل خام از بدن خارج شود.ترشحات پشت حلق, نفخ و ریفلاکس عامل بوی بد دهان است

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد:نفخ و ریفلاکس خود عامل بوی بد دهان است, باید دانست که کسی که مشکل معده دارد , بوی بد دهانش با مسواک از بین نمی رود. افرادی که دچار ترشحات پشت حلق هستند نیز دهانشان بوی بد می دهد.  وجود بلغم و صفرای متعفن در معده خود عاملی برای بوی بد دهان است که معمولا اگر صفرای متعفن در معده باشد, بوی بد دهان بعد از غذا خوردن از بین می رود و اگر بلغم متعفن در معده باشد, بوی بد دهان با غذا خوردن از بین نمی رود.

در بروز بیماری از دیدگاه طب سنتی باید گفت که اگر عضوی از بدن ضعیف شود مواد زائد در آن عضو تجمع بیشتری می کند و آن عضو را بیمار کرده و برای رفع بیماری باید عضو ضعیف را تقویت کرد. این دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد:مالیدن پوست گردی تازه موجب تقویت لثه ها شده و PH محیط دهان را تغییر داده و مانع عفونت می شود بهتر است هفته ای چند بار پوست گردوی تازه را به لثه ها بمالند. گردو خاصیت های بسیار زیادی دارد پوست سبز گردو دارای ترکیبی فوق العاده برای رفع زردی دندان و سفید شدن دندان های شما در عرض ۵ دقیقه می باشد.

 پوست گردوی سبز

روش ضدعفونی لثه و رفع زردی دندان ها با پوست گردوی سبز

اگر دندان هایتان زرد است و این برایتان ناراحت کننده است، نگران نباشید در عرض پنج دقیقه دندان هایتان سفید سفید خواهد شد بله این عدد واقعیست فقط پنج دقیقه طول می کشد تا دندان شما سفید سفید شود.

روش سفید کردن دندان با پوست گردوی سبز

ابتدا باید یک عدد گردوی سبز تهیه کنید و با چاقو پوست سبز گردو را از آن جدا کنید. سپس پوست سبز گردو را بر روی دندان هایتان بگذارید و همه جای آن بکشید به طوری که پوست گردو به دندان هایتان ساییده شود این کار را ۱-۲ دقیقه انجام دهید فقط دقت کنید که پوست گردو دارای ترکیبی قدرتمند است که اگر به لب های شما بخورد ممکن است باعث سوختگی لب هایتان شود پس مراقب باشید پوست گردو به لب هایتان برخورد نکند و اگر در لب هایتان احساس سوزش شدید کردید کارتان را متوقف کنید چون اگر بیشتر ادامه دهید موجب سوختگی لب هایتان می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری