×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

«خون والقلم» به مناسبت گرامیداشت شهدای خبرنگار

روز خبرنگار؛ را میتوان به عنوان تکریم خون و قلم یادکرد؛ چراکه شهدای خبرنگار در مسیر انجام تکالیف و رسالت خویشتن و روشن ساختن طریق حقیقت و نیل به آرمان های انقلاب به عنوان الگوهای عشق و ایمان قابل تکریم هستند.

 

به گزارش راه آرمان؛ تقویم را که ورق می زنیم به نیمه مردادماه و سالروز شهادت زنده یادمحمود صارمی نزدیک می شویم. روزی تلخ در تاریخ اما ماندگار ؛ چراکه با خون سرخ یک خبرنگارقلم های زمانه جان تازه گرفت تا با نگارش حرف ها و واژه هاحماسه فتح و ظفر مجاهدان طریق الی الله را ثبت کند.

هفدم مردادماه ‌به مناسبت روز خبرنگار فرصتی است تا از شهدای خبرنگار و ایثارگر دفاع مقدس یاد کنیم . آنهایی که در طول هشت سال دفاع مقدس در کنار رزمندگان اسلام، لحظه به لحظه حماسه عاشقی مردان آسمانی را روایت میکردند و در بازتاب و انعکاس آن سلحشوری‌ها با غسل خون به وصال یار شتافتند.

خبرنگاری که رهبر حکیم انقلاب در پاسداشت و تکریم این قشر این چنین زیبا توصیف کردند: «اگر زحمات شما خبرنگارها نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود…

شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید. بدون این دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌هاى شما براى تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهاى ما مثل یک چیزهاى تثبیت نشده است.

روز خبرنگار؛ را میتوان به عنوان تکریم خون و قلم یادکرد؛ چراکه شهدای خبرنگار در مسیر انجام تکالیف و رسالت خویشتن و روشن ساختن طریق حقیقت و نیل به آرمان های انقلاب به عنوان الگوهای عشق و ایمان قابل تکریم هستند.

اینک روز خبرنگار ،‌ روز شهادت شهید سرافرار’ˈمحمود صارمی’ ، فرصتی است برای تامل دوباره در زندگی جاودانه شهدای خبرنگار تا مسیر حق، روشن تر از همیشه به پویندگان این راه و نیز نسل جوان نشان داده شود.

این جمله که خون شهدا پایه های انقلاب را استوارو تنومند ساخت ؛ مصداق شهدای خبرنگاردفاع مقدس است که اخبار جنگ را با خون خود مخابره کردند. اکنون در گام دوم انقلاب و در چهل سالگی دفاع مقدس با نگاه دقیق به حرفه خبرنگاری و زحمات گمنام و بدون مرز این قشر از شهدای خبرنگار که در سختی ها و بحران ها و حتی میدان جنگ حاظر میشوند قطعا عظمت این کار را خواهیم یافت.

استان کرمان ؛ در کارنامه رنگین خود نام خبرنگاران شهید؛غلامرضا نامدارمحمدی ؛ مرتضی چمن، حمید نظری مکی آبادی ؛ غلامرضا جعفرکرمانی پور، حاج حسن مصطفوی ؛ غلامرضا آتشی گوهری احمد محمدی ؛ اسماعیل عمرانی ؛ محسن کرموند و حمید نظریان را به یادگار ثبت کرده است.

پس فرصت را مغتنم شماریم و ضمن تکریم شهدای خبرنگار و رسانه ؛ قلم و دوربین خود را در مسیر شهدا بکار گیریم چراکه شهدای رسانه بهترین نیروهای فرهنگی انقلاب در جبهه آگاهی بخشی و امید آفرینی به ملت بودند لذا شایسته است که نسل جوان و جدید خبرنگار با کسب معرفت و شناخت جایگاه و مرتبه شهدای دفاع مقدس و انتخاب به عنوان الگو در مسیر تحقق آرمان های نظام و انقلاب و دفع توطئه های لشکر کفر و نفاق با رساندن پیام صدق و راستی به آحاد جامعه ادامه دهنده سیره شهدا باشند.

حامد شجاعی باغینی

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false