×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

دانمارک شاد ترین کشور در جهان

کشور دانمارک در نظر سنجی در سال ۲۰۱۸ برای هفتمین بار رتبه نخست شاد ترین کشور جهان را از آن خود کرد .

به گزارش “راه آرمان “رتبه شادی در این کشور حتی بالاتر از آمریکا و کانادا است.اما چرا دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشور‌های جهان شناخته می‌شود؟ چرا این کشور یکی از بهترین مکان‌های جهان برای زندگی به شمار می‌رود؟ اصلاً راز شاد بودن مردمان کشور‌های اسکاندیناوی چیست؟

بیشتر کارشناسان علت شادی اسکاندیناوی‌ها و به ویژه دانمارکی‌ها را ساختار فرهنگی hygge  مردمان این نقطه از جهان می‌دانند. Hygge که hoo-ga) هوگا یا هیوگا) تلفظ می‌شود واژه‌ای است که در سال ۲۰۱۷ به دیکشنری یا واژه‌نامه آکسفورد اضافه شد. این واژه به معنی راحت ترجمه شده است، اما در واقع طیف وسیعی از معانی را دربرمی‌گیرد و به معنای “کیفیت راحت و آرامش بخشی که موجب احساس رضایت و رفاه می‌شود” است.

hygga می‌تواند رفتن به پیک نیک در یک بعد از ظهر آفتابی با شخصی که دوستش دارید تعبیر شود، یا نوشیدن قهوه با یک دوست یا نشستن کنار یک شومینه گرم در یک روز سرد. بر اساس تحقیقی که در داخل دانمارک و از مردمان این کشور صورت گرفته است، hygga یعنی چیزی که به فرد حالت رضایت مندی می‌دهد و حال او را خوب می‌کند.

در حالی که hugga نقش اصلی در ایجاد یک حس خوب در دانمارکی‌ها دارد و موجب کاهش استرس و شادی آن‌ها می‌شود، اما تنها علت اصلی شاد بودن شادترین مردمان جهان نیست. در دانمارک بزرگترین دغدغه‌های مردمان این کشور توسط دولت رفع شده است. تحصیل و درمان در این کشور رایگان است. سیستم بازنشستگی این کشور به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های بازنشستگی در جهان به شمار می‌رود. با وجود آنکه این کشور بالاترین نرخ مالیات در جهان را دارا است، اما دانمارکی‌ها بر این عقیده هستند که پرداخت مالیات بیشتر جامعه‌ای بهتر با رفاه بیشتر را می‌سازد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false