احمد اسکندری نسب گفت : در مسابقات جهانی رباتیک« فیرا » کره جنوبی؛ دانش آموزان آیناز رضایی زاده، سها مقصودی، هانیه انجم شعاع و آیسان اسلامی از آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان موفق به کسب رتبه سوم جهانی در این دوره از مسابقات شدند.

احمد اسکندری نسب در گفتگو با راه آرمان از درخشش دانش‌آموزان کرمانی در مسابقات جهانی رباتیک در کره جنوبی، خبر داد و گفت : مسابقات جهانی رباتیک« فیرا »در سال جاری برای بیست و چهارمین سال متوالی به همت فدراسیون جهانی رباتیک با حضور ۱۸ کشور جهان از جمله ایران برگزار شد .


مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد : در مسابقات جهانی رباتیک یک هزار و ۸۰۰ شرکت کننده در شهر “چانگوان “کشور کره جنوبی برگزار شد و کشور ایران در بخش دانش‌آموزی با ۲۷ تیم در این دوره از مسابقات به رقابت پرداخت.

وی افزود: رقابت‌های بین المللی می‌تواند زمینه ساز تبادل اطلاعات بین تیم‌ها و حضور تیم‌های موفق در کنار یکدیگر باشد.

اسکندری ادامه داد : دنیا مرتب در حال پیشرفت و تغییر است لذا علم روز دنیا دربسیاری از صنایع مختلف کاربردی است و البته در برگیری هم دارد لذا حضور در این گونه مسابقات می تواند علاوه بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد خودکفایی در بسیاری از صنایع ، به نخبگان ایرانی برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا نیز بسیار موثر باشد .

وی در پایان خاطر نشان کرد : دانش آموزان آیناز رضایی زاده، سها مقصودی، هانیه انجم شعاع و آیسان اسلامی از آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان و از مرکز پژوهش‌های علمی و آموزشی استان موفق به کسب رتبه سوم جهانی در این دوره از مسابقات شدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری