×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

درج اسامی شهدا بر کوچه های فاقد نام/ فرهنگ شهرسازی عاملی موثر در جهت آبادانی و توسعه شهر

احمد علی طیاری گفت: اسم شهید را از کوچه ها جا به جا و عوض نمی کنیم هر کوچه ای که به نام شهید شناخته شده باشد به تابلو کوچه اضافه خواهد شد و در تلاشیم کوچه های فاقد نام که از خیابان اصلی منشعب نمی شوند را به نام شهدا نامگذاری کنیم.

به گزارش ” راه آرمان ” احمد علی طیاری درگفتگو با خبرنگار ما درباره حذف نام شهید از برخی کوچه ها، گفت: نامگذاری کوچه های اساسی شهر در کمیته نامگذاری معابر شهر مصوب و توسط شهرداری اجرامی شود.
وی افزود: این کمیته متشکل از امام جمعه، فرماندار، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، رؤسای اداره فرهنگ و ارشاداسلامی، بنیادشهید، تبلیغات واعضای شورای شهر می باشد که درسال جاری تنها توانسته یک جلسه برگزار کند.

شهردار رابر بیان داشت: در این جلسه مقررشد معابر و کوچه های فاقد نام شناسایی و نامگذاری شوند، شناسایی انجام شده و بزودی نام گذاری صورت می گیرد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ما در رابطه با حذف نام شهدا ازبرخی کوچه ها از جمله کوچه شهید یوسفی گفت: این کوچه از خیابان امام (رضوان الله تعالی علیه) منشعب می شود از این رو چنین کوچه هایی بدلیل قرارگرفتن در محدوده اصلی شهر طبق همان روند نامگذاری می شوند اما داخل پرانتز نام شهید اضافه می شود .
شهردار رابر با بیان اینکه یکسری اسامی کوچه ها را مردم از گذشته نام گذاری کرده اند، افزود: اسم شهید را از کوچه ها جا به جا و عوض نمی کنیم هر کوچه ای که به نام شهید شناخته شده باشد به تابلو کوچه اضافه خواهد شد و در تلاشیم کوچه های فاقد نام که از خیابان اصلی منشعب نمی شوند را به نام شهدا نامگذاری کنیم.
وی با اشاره به ماده ۱۵۵ قانون شهرداری افزود: پیاده رو محل عبورعابر پیاده است مکانی که متعلق به عموم مردم است از این رو مغازه دارن و یا شخص خاص نباید آن را تملک کند چرا که این حق الناس است.
وی با اشاره به پرداخت عوارض شهرداری توسط مردم شهر، افزود: آنچه پول داشته باشیم می توانیم هزینه کنیم، فرهنگ شهرسازی عاملی موثر در جهت آبادانی و توسعه شهرستان رابراست.

وی با اشاره به پرداخت عوارض شهرداری توسط مردم شهر، افزود: پرداخت عوارض به شهرداری سبب می شود تا شهری زیبا و با امکانات  بیشتر داشته باشیم چرا که شهرداری ها با توجه به پولی که از عوارض دریافت می کنند می توانند برای شهر هزینه کنند از این رو فرهنگ شهرسازی عاملی موثر در جهت آبادانی و توسعه شهرستان رابراست.

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false