آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

 

به گزارش  راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:در آغاز پنجمین دهه جمهوری اسلامی باید بهتر از گذشته عمل کنیم

 

حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلی امام علی(ع) هر کرمان در جمع مردم و مسئولین با بیان اینکه زمان و مکان هر کدام با توجه به شرایط خود اعمال ما را ثبت و ضبط می‌کنند، گفت:زمین که بر روی آن زندگی می‌کنیم بخش قابل توجهی از نعمات الهی از آن تأمین می‌شود.

امام جمعه شهر کرمان ادامه داد: افرادی به‌ واسطه هوا و هوس خود جنگ و خونریزی به راه انداخته‌ و ظلم‌های متعددی بر جهانیان روا داشته اند، در روز قیامت زمین بر ظلم آنها گواه بوده و اخباری که از زمین در روز قیامت صادر می‌شود به اندازه گستره سیتره آدمیان است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی بیان کرد: مسئولانی که مسئولیت تقسیم بیت‌المال را برعهده دارند باید مواظب باشند تا بیت‌المال با حق‌الناس آمیخته نشود؛ کسانی که از رانت استفاده می‌کنند و بیت‌المال را جزو اموال خود می‌کنند توجه داشته باشند که در روز قیامت زمین و زمان علیه آنها شهادت خواهند داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه زمانی که در روز قیامت در پیشگاه خداوند هستیم تمام اعمال ما برایمان آشکار می شود، عنوان کرد:آن زمان پرده‌های عشق به دنیا و غفلت از مقابل دیدگان ما کنار می‌رود اما آن زمان برای جبران دیگر دیر است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به عملیات فاو تصریح کرد: این عملیات، عملیاتی بزرگ بود که سالروز این عملیات را روز حفاظت سپاه نامیدند و البته در کنار آن ارتش جمهوری اسلامی هم رشادت‌های بسیاری از خود نشان داد که روز نیروی هوایی را هم در پیش داریم.

وی تأکید کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در چهره فردی که جزو نخستین کسانی که در راه امامت جان خود را فدا می‌کند بسیار ارزشمند است؛ پس از رحلت پیامبر اسلام(ص) هجمه‌هایی که به جامعه اسلامی وارد می‌شد حضرت زهرا(س) را اندوهگین و قامت ایشان را خمیده کرده بود.

امام جمعه شهر کرمان با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: هر روزی که قدرت خدا بروز کند آن روز یوم‌الله است و در ۲۲ بهمن شاهد انقلابی بزرگ و بی‌مانند بعد از صدر اسلام بودیم.

این مقام مسئول گفت: انقلاب اسلامی ایران به تمام دنیا نشان داد که ما گفتمان غالب دنیا یعنی لیبرال و مارکسیسم را زمین‌گیر کرده و ما گفتمان جمهوری اسلامی را بنا کردیم.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد:در برهه‌ای از زمان قرار داریم که علاوه بر بدعهدی آمریکا شاهد بدعهدی اروپایی‌ها هم هستیم؛ باید در صحنه بین‌المللی باشکوه حضور پیدا کنیم و در آغاز پنجمین دهه جمهوری اسلامی بهتر از قبل باشیم و بهتر از گذشته عمل کنیم.

خطیب نماز جمعه ریگان:دشمن القا می کند همه مشکلات کشور را بیندازد به گردن انقلاب/برخی ها می خواهند ناکامی های این دولت را به پای انقلاب بگذارند

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان اظهار داشت:دشمنان ایران از جمله آمریکا با استفاده از پول های گاو شیرده(عربستان) از نیمه سال ۹۶ هجمه هایی علیه کشور در فضای مجازی آغاز کردند.

خطیب نماز جمعه ریگان با بیان اینکه مهمترین دستاورد انقلاب احیای اسلام بود،افزود:انقلاب اسلامی ما را از زیر حاکمیت طاغوت و فاسد شراب خوار نجات داد.

وی ادامه داد:پیروی انقلاب یک معجزه بود،این انقلاب یک هدف مقدس دارد و آن اینکه زمینه سازی برای انقلاب بزرگ جهانی امام زمان (عج) است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دشمن القا می کند همه مشکلات کشور را بیندازد به گردن انقلاب،تصریح داشت:به فضل خدا و با استقامت از این جنگ اقتصادی بیرون خواهیم رفت،مدیران دلسوز انقلابی و جهادی زیادی داریم اما الان فرصت خدمتگذاری ندارند.

وی گفت:جو درست کرده اند که همه مدیران فاسد هستند نه خیر نیروهای جهادی و انقلابی زیاد هستند اما الان فرصت خدمتگذاری دستشان نیست،به قول وزیرسابق  بهداشت خود مردم انتخاب کردند ،برخی ها می خواهند ناکامی های این دولت را به پای انقلاب بگذارند نه این درست نیست.

خطیب نماز جمعه ریگان بیان داشت:سادگی کردیم گفتیم امضای کری تضمین است،سادگی کردیم به آمریکا اعتماد کردیم،سادگی کردیم و گوش به حرف مقام معظم رهبری نکردیم،جلوی اینجور اشتباهات باید گرفته شود.

حجت الاسلام غضنفر آبادی در ادامه بیان کرد:هر کجا که می خواهیم حرف بزنیم منصفانه حرف بزنیم،خدا را در نظر بگیریم،مسئولین شهرستان های سابق و کنونی شرق استان کرمان می دانند که این اعتبارات که برای شهرستان ها می آیید به خاطر شهرستان بودن است.مثال می زنم،شهرستان نرماشیر قبل از اینکه شهرستان بشود اعتبارات یکسالش ۳۰۰ میلیون تومان بود اما سال بعد که شهرستان شد اعتباراتش ۱۳ میلیارد تومان شد.

وی افزود:در سفرهای استانی ریاست جمهوری هیچ نماینده ی به بخش ها نمی آمد کما اینکه در دولت های نهم و دهم نیامدند انها می گفتند برنامه های ما در شهرستان ها است.

امام جمعه موقت ریگان تصریح کرد:امروز این خدماتی که وجود دارد و گفته می شود این ها شهرستان نبودند ما این ها را شهرستان کردیم،یک مسیر را باز کرد شهرستان شدن روی اعتبارات و بودجه ها ،اگر به روستاها و دهستان ها اعتباراتی تعلق می گیرد به خاطر شهرستان است.

وی با بیان اینکه شهرستان شدن یعنی چشمه باز کردن،عنوان داشت:مسئولین طرح های بزرگ را دنبال کنند،جاده ریگان-جاسک باید سریعتر انجام شود،ما خدمات بزرگ لازم داریم.

حجت الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی در پایان عنوان داشت:یکی از این بخش ها(گنبکی،نگین کویر و روداب) زمینه شهرستان شدن را دارند،زمانی که ما آمدیم کسی باورش می شد فهرج یا نرماشیر شهرستان شود.

امام جمعه رفسنجان:چهل ساله نشدن انقلاب آرزوی همه دشمنان این نظام بود

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی و اصلاح ذات البین ، به ماجرای برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با تدریس یک محکوم فتنه اشاره کرد و اظهار داشت: در دانشگاه علوم پزشکی فرد محکوم فتنه ای دعوت شده بود از سوی وزارت که با هوشمندی مسئولان و معاونین و دانشجویان این قضیه جمع شد، آدم های فتنه گر برای دانشجویان اگر حرفی داشتند می بایست خودشان عمل میکردند و در زمان لزوم نظام و ولایت را حمایت میکردند که نکردند و به عابروی نظام را لطمه زدند.

وی افزود: تاکید می کنیم که همه ی دانشگاههای ما اینچنین هوشمندی داشته باشند و اجازه ندهند این چنین افرادی دعوت شوند و جای دارد از هوشمندی دانشجویان و مسئولان این دانشگاه قدردانی کنیم.

رمضانی پور با عرض شهادت مظلومانه فاطمه زهرا(س) بیان داشت: سیره ی مبارزانی حضرت زهرا در مقابله با نفاق و انحرافی که در سیره ی پیامبر بوجود آمد الگوی ماست، ایشان با خطبه های غرا مبارزه خود را اغاز کرد و آن مبارزه هنوز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: آغاز گر مبارزه با نفاق و انحراف حضرت زهرا(س) است و تا دولت حقه ی فرزندش ادامه خواهد داشت و ما ادامه دهنده خواهیم بود.

خطیب جمعه رفسنجان بیان داشت: پس از شهادت پیامبر اکرم قدر حضرت زهرا(س) را ندانستند کمااینکه امروز هم قدرش را ندانیم از سر جهل و نادانی .

حجت الاسلام رمضانی پور در ادامه با اعلام زمان راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال بیان داشت:  راهپیمایی ۲۲ بهمن از ساعت ۹:۳۰ از میدان علی ابن ابیطالب(ع) آغاز می شود، راهپیمایی امسال نیز در عالم بی نظیر خواهد بود.

وی افزود: پیروزی در ۲۲ بهمن ۵۷ به آسانی به دست نیامد بلکه با مجاهدت و مبارزه چند ساله و سرسختی امام و یارانش و امت بدست امد و در راه مبارزه و مجاهدت هر عاملی که بتوان انها را بازدارد شناسایی و کنار زدند. رفسنجان در انقلاب جزو شهرهای نخست قیام کننده است .

رمضانی پور به واقعه پیوستن همافران در چنین روزی به امام راحل و امت اسلامی  اشاره کرد و گفت: این کار بزرگی بود این اعلام همبستگی کار شجاعانه ای بود چرا که هوز ارتش و دولت بختیار سر کار بودند، همافران در دیدار بعدی با امام راحل گفتند اماما ما نیامدیم محضر شما که بگوییم برای انقلاب خدمتی کردیم آمدیم بگوییم چه خدمتی می توانیم بکنیم ، این برای ما درس است اینکه چه خدمتی می توانیم بکنیم ان را بدانیم و عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: برای این انقلاب کارهای بزرگی صورت گرفت که ما وظیفه داریم بیان کنیم برای نوجوانان و جوانان که بدانند پدران و مادران آنها چه خدمتی برای این کشور و انقلاب انجام دادند.

خطیب جمعه رفسنجان گفت: چهل ساله نشدن انقلاب آرزوی همه دشمنان انقلاب بود نه تنها آمریکایی و اسرائیلی ها حتی دشمنان داخلی، سلطنت طلب ها و ملی مذهب ها ولی این آرزو را باید به گور ببرند ما راهمان را ادامه می دهیم تا ظهور امام زمان(عج).

وی تصریح کرد: بدانند کسانی که هنوز بعد چهل سال فکر می کنند شاید این رژیم مقدس جمهوری اسلامی سرنگون شود و رژیم دلخواهشان بر سر کار آید، دیگر گذشت ان زمان و تمام شد.

رمضانی پور گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن که همیشه با صلابت و اقتدار آفرین بوده است امسال حساسیت بیشتری دارد و شما ملت باز هم ارزشی را بوجود می آورید که در عالم بی نظیر باشد همه لحظه شماری می کنید ، با وضو در این راهپیمایی که کمر دشمن را می شکند شرکت کنید .

وی بیان داشت: آمدن شما ناکام گذاشتن برنامه های دشمن را در پی خواهد داشت و پاسخی به جنگ تمام عیار اقتصادی است درست است که تحریم های ظالمانه دست و پای مسئولان را بسته است اما امیدواریم از سوی مجلس و دولتمردان تدبیری اندیشیده شود و زندگی شما مردم به حد نسبی تبدیل شود که حرکت هایی صورت گرفته است .

وی افزود: لازم است دستگاه قضا نیز با افراد زالو صفت حرام خوار همچون در این چند ماه با قاطعیت عمل کنند در سراسر کشور تا این افراد به سزای عمل ننگین که با ملت جنگیدند برسند.

امام جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: حضور شما مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پشتوانه برای مسئولان نظام و تجلی وحدت و همبستگی چهل ساله ، مردم سالاری دینی ، آغاز باشکوه دهه پنجم انقلاب، بیعت نسل چهارم انقلاب با آرمان های نظام و امام راحل و رهبری و خون مطهر شهدا و تضمین بقای انقلابمان خواهد شد.

رمضانی پور در ادامه با اشاره به تحولات منطقه ای بیان داشت: تشکیل دولت لبنان با هه فشارهای آمریکا و اسرائیل و عربستان با پیروزی مقتدرانه حزب الله لبنان رقم خورد و بازوی توانمند در خط مقدم جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی اظهار داشت: مسئولان اروپایی ها همچون آمریکاییها به هیچ عهد و اصول انسانی پایبند نیستند و بی شرمانه یک رای علیه ملت ایران صادر کردند که همان دوازده ماده پیش شرط آمریکا برای خروج از برجام را داشت ، اروپا و امریکا چه فرقی می کند؟

رمضانی پور گفت: آقایان ظریف و عراقچی شما شجاعانه در مقابل مردم حاضر شوید و از ساحت ملت بزرگ ایران اسلامی عذر خواهی کنید و بگویید ما در این چند سال شما را بند به این برجام کردیم ، کار اقتصادی نکردیم و این مشکلات را بوجود آوردیم والله ملت شما را می بخشند (تکبیر نمازگزاران)

خطیب جمعه رفسنجان در پایان از مدیریت مجتمع مس سرچشمه در خصوص اعطای تسهیلات و حمایت از اشتغال های خرد و راه اندازی کار اقتصادی در منزل قدردانی کرد.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری