رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌ های به عمل آمده و دستورمدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، ۵ هزار تن روغن خام برای آغاز مجدد فعالیت شرکت روغن نباتی گلناز کرمان امروز تحویل داده خواهد شد.

به گزارش راه آرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به نشست مشترک وی با سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شرکت بازرگانی دولتی ایران به منظور بررسی آخرین وضعیت شرکت روغن نباتی گلناز کرمان که طی ماه های گذشته به اوج رسیده بود، گفت: پیگیری های متعددی در این خصوص از جمله در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام و مصوبات لازم از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، شورای تامین شهرستان کرمان  اخذ شد.
وی با اشاره به مشکلاتی که در خصوص تولید روغن در کشور، بیکاری کارگران و تعهدات شرکت گلناز به سازمانهای مالیاتی، بیمه و بانکی وجود داشت، بیان کرد: با ارائه پیشنهادات ما به دکتر سیف طی نامه ایشان در دو بخش مورد موافقت قرار گرفت که بخش اول دستور صریح در ارتباط با تحویل ۵ هزار تن روغن خام به شرکت روغن نباتی گلناز برای آغاز فعالیت مجدد است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:  شرکت گلناز مبنی بر مطالبات ۷ و نیم میلیارد تومانی از شرکت بازرگانی دولتی مورد بررسی قرار می گیرد که یا به شکل نقدی و یا روغن خام برای تولید در اختیار روغن نباتی گلناز قرار گیرد.
پور ابراهیمی ابراز داشت: با این دو دستور امیدواریم از امروز  آغاز فعالیت شرکت روغن نباتی گلناز صورت گیرد که هم در پایان سال بخشی از مطالبات خودش را با اولویت پرداخت حقوق کارگران انجام دهد و هم در مدار تولید قرار گیرد.
وی تصریح کرد: هماهنگی لازم با یکی از شرکت های مهم کشوری در ابازرگانی روغن انجام شده که به زودی قرارداد کارمزدی خود را با شرکت  گلناز جهت استفاده از خط تولیدی آنها اجرا کند.
پور ابراهیمی با تقدیر از زحمات استاندار کرمان و معاون اقتصادی ایشان و فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: همه این اقدامات و تلاشهایی که در استان و کمیسیون اقتصادی مجلس و هماهنگی با وزارت جهاد صمت انجام شده در گرو این است که مدیران شرکت گلناز با تمام توان برای پیگیری کارها و ادامه فعالیتها حضور یابند و اگر کوتاهی در این زمینه صورت گیرد مقصر اصلی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت هستند و موضوعات به شکل دیگری پیگیری خواهد شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ما تمام توان خود را برای ادامه فعالیت شرکت روغن نباتی گلناز به کار گرفتیم و اکنون زمانی است که مسئولان شرکت باید پیگیر مباحث باشند.
انتهای پیام/م.ن
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری