آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

 

 

به گزارش  راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

خطیب نماز جمعه کرمان:دستگاه قضا در راستای تحقق گام دوم انقلاب نقش بسیار مهمی دارد

حجت‌الاسلام  و المسلمین مهدی عرب‌پور خطیب نماز جمعه شهر کرمان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت:گفت: یکی از اصولی که به آن تاکید شده و علمای اخلاق به آن توجه داشتند بحث محاسبه نفس است.

وی ابراز کرد:محاسبه نفس توفیقات زیادی برای انسان دارد که نخستین آن استفاده صحیح از عمر انسان است که یک نعمت الهی است اما جاودانه نیست.

خطیب نماز جمعه کرمان با بیان اینکه عمر را نمی‌شود تهیه کرد و یا خرید و به‌همین دلیل بسیار اهمیت دارد گفت: محاسبه نفس، انسان را از غفلت بیرون می‌آورد و به خالق هستی متوجه می‌کند و در صحنه قیامت کاری از کسی بر نمی‌آید و اگر انسان قبل از مرگ خود را با محاسبه اعمال اصلاح کند آن دنیا پشیمان نمی‌شود.

عرب‌پور با اشاره به اینکه گاهی مشکلاتی در زندگی فردی و اجتماعی ما پیش می‌آید بیان کرد: این مشکلات دلایل مختلفی دارد اما با توجه به آیات قرآن بعضی از این مشکلات ناشی از نافرمانی انسان در اطاعت و بندگی خدا است.

وی با بیان اینکه وجود جامعه اسلام در گرو اطاعت و بندگی خدا و همان تقوای الهی است که خداوند بر رعایت آن تاکید کرده است گفت: انسانی که به خودش اجازه می‌دهند با مال مردم مال‌اندوزی کرده و در حق فقرا اجحاف کند روزی به سزای عمل خود خواهد رسید.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه امروز نخستین روز از ماه رجب است افزود: این ماه آنقدر ارزشمند است که در روایات آمده مومنین به انتظار این ماه نشستند و با فرارسیدن ماه رجب منادی فریاد می‌زند «این الرجبیون» و استغفار و روزه گرفتن در ماه رجب بسیار توصیه و تاکید شده است.

خطیب نماز جمعه شهر کرمان با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب عنوان کرد:این بیانیه بسیار مهم است، بارها برای خود بخوانید و مسئولان برای اجرای آن در سطح جامعه تلاش کنند چرا که در این بیانیه هفت سرفصل آمده که سعادت در اجرای آن سرفصل‌ها است.

عرب‌پور با بیان اینکه انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه نیز در این راستا است و بی‌شک دستگاه قضا در راستای تحقق گام دوم انقلاب نقش بسیار مهمی دارد،تصریح کرد: قوه قضائیه باید با قاطعیت با افرادی که حق مردم را پایمال کردند، برخورد کند و شاهد بهبود معیشت مردم در حوزه اقتصادی باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین عرب پور با اشاره به اینکه در هفته احسان و نیکوکاری قرار داریم و در آستانه عید نوروز هستیم، خاطر نشان کرد:خانواده‌هایی وجود دارد که در تامین تغذیه فرزندان خود مانده‌اند، فروشندگان ملاحضه حال مستضعفین را بکنند و اگر از دستتان بر می‌آید به هر اندازه که می‌توانید به دیگران و محرومین جامعه کمک کنید.

امام جمعه موقت رفسنجان:انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه دست زیاده خواهان را کوتاه خواهد کرد
حجت الاسلام سید محمود حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی و با تبریک حلول ماه مبارک رجب و میلاد امام محمد باقر اظهار داشت :ماه رجب ماه بزرگ خدا و از ماه‌های حرام محسوب می شود، زمانی که مظروف آن گرانقدر است، تولد اولیا خدا را در این ماه داریم، ماه رجب ماه ولایت و نزول تدریجی قرآن کریم است.

وی افزود :بیاییم در همین روز اول ماه با خدا پیمان ببندیم تا به عبادات سفارش شده در این ماه عزیز توجه داشته باشیم.

حسینی ادامه داد:بزرگترین خدمتی که امام باقر انجام دادند انقلاب فرهنگی و پاسداری از اسلام ناب محمدی بود، گمان نکنیددفاع فرهنگی، پاسخگویی به شبهات و پاسداری از فرهنگ تشیع کمتر از شهادت است.
حسینی بیان داشت: تشکیل حلقه های درس و تربیت شاگردان زبردست از اقدامات مهم امام باقر(ع) بود، این کار کمتر از کار امام حسین(ع) و دیگر امامان نیست.

امام جمعه موقت رفسنجان با گرامیداشت ۲۲ اسفندماه سالروز تاسیس نهاد مقدس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی(ره) اظهار داشت :همه برنامه های امام از روی اصول و حکمت بود، احیا و حفظ و گسترش فرهنگ شهادت به عنوان رمز بقای تمامیت ارضی کشور یکی از اهداف تاسیس این نهاد است.

وی زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان و حفظ آثار آنان و تکریم و تجلیل از یادگاران شهدا و تبیین حق عظیم خانواده های شهدا را از دیگر اهداف تاسیس بنیاد شهید برشمرد و گفت :این اقدام بسیار بجا بود چرا که هرچه داریم از شهدا و انسان های از جان گذشته داریم که در لحظه خطر اقدام کردند.

حسینی با گرامیداشت ۱۸ اسفند سالروز آغاز فعالیت کانون های فرهنگی مساجد بیان داشت : این کانون ها در واقع هسته های مقاومت در برابر جنگ نرم دشمن هستند، مساجد پاتکی برای مقابله با هجوم دشمن در عرصه ی فرهنگی هستند و برای آنکه به معنای واقعی کلمه تبدیل به سنگر شوند جا دارد این کانون ها تقویت شوند و تجهیزات لازم در اختیار گذاشته شوند.

وی با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری بیان داشت: درخت بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می کند در کنار توصیه به درختکاری، توصیه به مراقب از آن نیز می شوند، درخت سرمایه ی ملی کشور محسوب می شود.

وی در بخش پایانی سخنانش به انتصاب به جا و شایسته ی آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه از سوی رهبری اشاره کرد و گفت: از این حسن انتخاب رهبری تقدیر می کنیم که مناسبت ترین فرد را انتخاب کردند، پایگاه مردمی ایشان را در انتخابات دیدید که کوله باری از تجربه، علم و حلم دارد.

وی افزود: این انتخاب را به فال نیک میگیریم که انشالله با روحیه ای که از ایشان سراغ داریم بتواند عدالت اجتماعی را در جامعه محقق کند و اخلال گران و زیاده خواهان را سرجایشان بنشاند.

امام جمعه ریگان:انتخاب آقای رئیسی به ریاست قوه قضائیه خواب را بر ضد انقلاب آشفته کرده است/ fatf هم نمی تواند گوشت یخ زده مردم را تامین کند

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت؛امام صادق بزرگترین دانشگاه علمی شیعه را راه اندازی کرد. نهضت علمی امام باقر علیه السلام یک الگوی عملی برای نسل جوان در تحقق بیانیه ی گام دوم انقلاب توسط رهبر عظیم الشان است.بیانیه ی گام دوم انقلاب که رهبر عزیز فرمودند بخشی از آن به علم و پژوهش برمیگردد که یکی از ماموریت هایی که نسل جوان برای گام دوم انقلاب دارد علم و دانش و پژوهش است.

وی افزود:حضرت آقا فرمودند علم و دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است و ما هنوز از قله های علم و دانش جهان بسیار عقب هستیم و باید به قله ی علم و دانش دست یابیم .در مراکز علمی باید در کیفیت آموزش وقت و فرصت بگذاریم برخی اوقات در فضاهای آموزشی که در همه جا هست کمبودی وجود دارد.وقتی به دنبال نمره هستیم کیفیت آموزش پایین می آید.

امام جمعه ریگان بیان داشت:مدارس ما در طول سال تعطیلات زیادی دارد لذا باید مدیران مدارس طوری برنامه ریزی کنند که به کیفیت آموزش لطمه نخورد.تمام کتاب های درسی قبل از سال تمام شود.فرزندان ما در زمینه ی علمی باید آنقدر بارور بشوند تا سال به سال که به تحصیلاتش اضافه میشود مراحل پایین دست را خوب طی کرده باشند تا در مراحل کنکور و بالاتر دچار مشکل نشوند.به کیفیت آموزش باید بیشتر توجه و اهمیت داده شود.انتصاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه از طرف ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای را تبریک و تهنیت عرض میکنیم و از زحمات آقای لاریجانی تشکر میکنیم.

خطیب جمعه ریگان در ادامه گفت:حضرت آقا خطاب به آقای رئیسی فرمودند سند تحول قضائی پیشنهادی جناب عالی را ملاحضه کردم و بر اساس مشورت ها و نظرات کارشناسی آن را مفید می دانم.این برای مسولین ما باید درس باشد هرکسی را که میخواهید مسول بذارید باید از آن برنامه بخواهید.

این مقام مسئول بیان کرد:حضرت آقا قبل از اینکه ریاست قوه قضائیه را منصوب کنند از آن برنامه خواستند.یکی از خلاء هایی که در مسولیت هایی که در کشور داده میشود این است که ما قبل از مسولیت نمی آییم آن مسول را ارزیابی کنیم تا ببینیم این مسول قدرت و تخصص و شایستگی و کارنامه درخشانی در سوابق داشته یا نداشته؟

وی گفت:متاسفانه امروز ضد انقلاب و دشمنان این نظام اینطور وانمود می کنند چون حریف شخصی در انتخابات شکست خورد مسولیتش دادند نه خیر .رهبری فرمودند آقای رئیسی کارامد و صاحب تجربه اند .در حکم انتصاب رهبری چند سفارش را فرمودند از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسولیت های قوه قضائیه استفاده کنید.

امام جنعه ریگان ادامه داد:در برخورد قضایی ملاحضه این و آن را نکنید.از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست داریم به پرونده های نفوذی هایی که در کشور رخنه کرده اند ورود جدی داشته باشند.با دانه درشت ها و نزدیکان روئسای جمهور دولت های مختلف و مسولان متخلف و خاطی همه رانت خواران و مفسدان اقتصادی و اخلاقی برخورد قاطع داشته باشند.

وی افزود:انتخاب آقای رئیسی خواب را بر ضد انقلاب آشفته کرده است و دشمن به دنبال جنگ روانی به این حکم انتصاب دارد.خدا را شاکریم و از رهبر عظیم الشان تشکر میکنیم که در ستگاه عدالت را نفس تازه ای بخشیدند.

امام جمعه ریگان تصریح داشت:فرهنگ فضای سبز و احیای فرهنگ فضای سبز جلوی ادارات منازل و معابر عمومی باید در دستور کار هر مسولی و مردم قرار بگیرد تا بتوانیم طوفان ها و ریزگردها را مهار و کنترل کنیم همه ما نسبت به فضای سبز و طبیعت شهرستان و روستاها باید حساس باشیم .همه ساله فضای سبز شهرستان رنگ و لعاب جدیدی میگیرد.که از زحمات شهردار محترم تشکر میکنیم.تا ما کمک نکنیم شهر ما شهری با فضای سبز نخواهیم داشت.نگهداری و مراقبت از نهال ها تنها راه مقابله با ریزگردهاست.مالچ پاشی راه حل کوتاه مدت و پر هزینه و مقرون به صرفه اقتصادی نیست.

رنجبر ماهانی ادامه داد:اگر مالچ پاشی راه حل دراز مدتی بود چرا هر ساله مالچ پاشی داریم و بعد از مدتی که یک طوفان دیگر می آید مالچ پاشی را از بین میبرد.همان هزینه ی مالچ پاشی را صرف کاشتن یک قلعه ای از درختان در دور روستاها و شهرستان کنید.همان گونه که در زمان شاهان دور شهرها قلعه می گذاشتند تا دشمن نفوذ نکند ما هم میشود دور شهر و روستا یک قلعه ای از درخت درست کنیم تا جلو طوفان ها و ریز گردها را بگیرد.دستگیری از نیازمندان جزء تاکید های اسلام است و نسبت به آن بی تفاوت نباشید.سال نو نزدیک است و دیگران را هم در این سال نو همراهی کنید.

وی گفت:جشن احسان و نیکوکاری را بین خانواده های بی بضاعت شریک شوید امروز مشکلات اقتصادی زیاد است و برخی از مردم قدرت خرید ندارند و کالاهای اساسی و ضروری مردم گران شده است و تورم بی داد میکند.

این مقام مسئول ابراز کرد:امروز با این وضعیت اقتصادی جوان ها قادر به ازدواج نیستند.مسولین تا وقتی نگاهشان به معجزه برجام و fatf باشد اقتصاد کشور حل نخواهد شد.چرا باید برجام را به آب خوردن گره بزنیم همان برجامی که نتوانست آب خوردن را حل کند امروز fatf هم نمی تواند گوشت یخ زده مردم را تامین کند.

حجت الاسلام و المسلمین رنجبر ماهانی خاطر نشان کرد:امروز چرا برخی عوام فریبی می کنند و می گویند گوشت ها در گمرک مانده و باید fatf امضاء شود تا گوشت ها آزاد شود.چرا اینقدر دروغ می گویید .نگاه را به داخل بیندازید چرا به غرب نگاه دارید در برجام چه گیرتان آمد که در fatf قرار است گیرتان بیاید.کارها باید کارشناسی باشد. هشت ماه پیش رهبر انقلاب فرمودند به اروپایی ها اعتماد نکنید.هنوز دنبال بسته ی اروپایی ها هستید.حواستان را جمع کنید و دنبال اقتصاد مقاومتی باشید.گره ها و مشکلات فقط در داخل کشور حل خواهد شد.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری