×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

دلالان عامل اصلی ایجاد حباب در قیمت مسکن هستند/ طرح تعیین قیمت توسط کارشناسان موجب کاهش قیمت ها خواهد شد

احمد قلیچ خانی گفت: ورود دلالان و سودجویان به بازار مسکن موجب ‌‌شده است قیمت‌ها در این حوزه رشد چشمگیری داشته باشد.

به گزارش راه آرمان؛ یکی از نیازهای هر فرد، تامین مسکن مناسب است؛ اجاره بهای خانه اعم از آپارتمان مسکونی یا منازل ویلایی، هر ساله با توجه به نرخ تورم، درصدی اضافه شده و به کرایه سال قبل افزوده می‌شود.

در روزهای اخیر گلایه‌های زیادی نسبت به رشد سرسام‌ آور قیمت زمین و مسکن در شهر سیرجان شنیده می‌شود چراکه تاکنون چنین افزایش قیمتی را بازار املاک شاهد نبوده است.

بنا به موقعیت ویژه شهرستان سیرجان بعنوان یکی از شاه راه های ارتباطی کشور و شهر معدنی قیمت رهن و اجاره مسکن افزایش چشم گیری داشته است.

به گفته تعداد زیادی از مشاوره املاکی های سیرجان رهن، اجاره و قیمت مسکن در شهرستان سیرجان نسبت به شهر های همجوار و مرکز استان بالاتر است.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص افزایش رهن، اجاره و قیمت مسکن در شهرستان سیرجان گفت: یکی از دلایل افزایش اجاره بهای خانه ها، کم شدن ساخت و سازها در شهرستان است که باعث ناهمخوانی عرضه و تقاضا شده است.

احمد قلیچ خانی گفت: شهرستان سیرجان در بین یک شاه راه ارتباطی قرار گرفته است و به دلیل معادن و کارخانجات در سیرجان و اشتغال افراد غیربومی که حقوق نسبتاً مناسب دارند و توانایی پرداخت اجاره های بالا را دارند به نوعی باعث افزایش قیمت ها مسکن و اجاره بهاء شده است.

وی اذعان کرد: دولت باید تدبیری بیندیشد با انبوه سازی و اجاره به شرط تملک هزینه اجاره بها را کاهش دهد و با دادن زمین رایگان و کاهش هزینه‌هایی که برای ساخت مسکن وجود دارد مردم را به سمت خانه‌سازی سوق دهد تا عرضه و تقاضا به حد نصاب رسد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان سیرجان اظهار کرد: ورود دلالان و سودجویان به بازار مسکن موجب ‌‌شده است قیمت‌ها در این حوزه رشد چشمگیری داشته باشد اتحادیه مشاورین املاک شهرستان سیرجان در کمیسیون نظارت شهرستان سیرجان طرحی را ارائه داده است که قیمت اجاره مسکن، بهاء مسکن و خرید فروش مسکن در سطح شهرستان به صورت کارشناسی معامله شود.

وی گفت: این طرح در کمیسیون نظارت شهرستان سیرجان مطرح شده است و درصورت رای آوردن قیمت زمین و اجاره بها توسط کارشناسان دادگستری و دارایی تعیین می شود و این موضوع موجب کاهش قیمت مسکن و اجاره بها در سطح شهرستان می شود.

انتهای پیام /سعید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false