ترقی گفت:مدت هاست که نخبگان سیاسی دغدغه دارند چرا برخی می توانند از رانت های قدرت،ثروت و منابع مالی ،بانک ها و بیت المال استفاده کنند؛ به گونه ای که هم تأمین مالی فعالیت های سیاسی خود را داشته باشند وهم جوابگوی مردم نباشند.

 

 

 

 

به گزارش راه آرمان ؛ در روزهای اخیر اخباری مینی بر متوقف شدن پرداخت تسهیلات ۷۰۰۰ میلیارد تومانی از طرف قوه قضائیه به یکی از اعضای حزب کارگزاران منتشر شده است.تسهیلاتی که به منظور ایجاد گلخانه در پهناورترین و کم آب ترین استان کشور در نظر گرفته شده بود.

 

 

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما ؛ با اشاره به انتشار اخبار در این خصوص در فضای مجازی گفت: برخی از موسسه های خیریه به بهانه کارهای خدماتی و عام المنفعه معمولا تشکیل شده اند؛ اما از آنها استفاده های جناحی و سیاسی می شود.

 

 

وی ادامه داد: این موسسه های خیریه منابع مالی برخی از جریان های سیاسی های را در انتخابات و غیره تأمین می کنند.

 

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: مدت هاست که نخبگان سیاسی دغدغه دارند چرا برخی می توانند از رانت های قدرت،ثروت و منابع مالی ،بانک ها و بیت المال استفاده کنند؛ به گونه ای که هم تأمین مالی فعالیت های سیاسی خود را داشته باشند وهم جوابگوی مردم نباشند.

 

 

ترقی با بیان اینکه موسسه خیریه مولی الموحدین در کرمان سوابق طولانی دارد، ابراز کرد: به عنوان مثال در طرح هفت آسمان بر روی بسیاری از املاک و موقعیت های مهم محلی آنجا سرمایه گذاری کرده بود؛ این موسسه به دنبال پروژه های آرمانی و دراز مدت است.

 

 

وی تصریح کرد: قوه قضائیه توانسته است مانع این نوع سوء استفاده ها شود و بانک ها را به سمت اهدافی که نظام برای آنها تعیین کرده است یعنی گسترش و حمایت از تولید و باید در مسیر گره گشایی از مشکلات اقتصادی کشور حرکت کنند نه اینکه بر ثروت متولییان همچنان بیافزایند.

 

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: جلوگیری از پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری اقدام پسندیده ای است و امیدورایم دستگاه قضائی و بازرسی کل کشور با چشمان بازتر و هوشیاری بیشتر کشف کنند و جلوی این گونه رانت خواری و سو استفاده هایی را بگیرد.

 

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری