به گزارش راه آرمان؛ محمد ضیاالدینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم در جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس کل دادگستری استان کرمان در خصوص آخرین وضعیت زندان بم، اظهار داشت:پس از تشکیل شعبه حل اختلاف ویژه زندان بم و همچنین با رایزنی مسئولان شهرستان و ورود هیات ورزش های پهلوانی به موضوع و همچنین ایثار و گذشت خانواده های اولیای دم خوشبختانه به این دو جوان که مرتکب قتل عمد شده بودند حیات دوباره ای داده شد.
وی گفت: با توجه به اظهار پشیمانی محکوم علیه ها و تایید حسن خلق و رفتار آنها از سوی زندان بم و همچنین هر دو محکوم فاقد سابقه کیفری بوده اند زمینه وساطت و تلاش در جهت ایجاد صلح وسازش و گذشت از قصاص این دو جوان فراهم گردید.
دادستان شهرستان بم عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱ ونیم درصد از موجودی مددجویان استان، در زندان بم هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶درصد کاهش موجودی را شاهد هستیم .
ضیاالدینی یادآور شد: با توجه به تاکیدات حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه و در راستای سیاست های حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد کاهش ۱۴درصدی ورودی به زندان بم نیز هستیم.
وی با بیان اینکه ۷۰درصد زندانیان بم دارای جرائم مواد مخدر می باشند، بیان داشت: جرائم مواد مخدر، سرقت، جرائم علیه اشخاص، محکومیت های مالی و سایر جرائم در صدر جرائمی هستند که زندانیان مرتکب شده اند.
این مقام قضائی عنوان کرد: ۹۴ درصد مددجویان زندان بم مرد و مابقی (۶درصد) خانم می باشند که از این بین ۷۶درصد آنها متاهل و عمدتا (۸۶درصد) دارای فرزند هستند .
دادستان شهرستان بم با اشاره به اینکه ۷۳درصد افرادی که در زندان در حال تحمل حبس هستند فاقد سابقه کیفری می باشند، خاطرنشان کرد: تنها ۳درصد زندانیان دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و ۲۰درصد دیپلم و مابقی زیر دیپلم هستند .
ضیاالدینی عنوان کرد: گروه سنی ۳۳ تا ۳۹ سال با ۲۸درصد بیشترین حجم زندانیان و گروه سنی بالای ۶۰سال با یک درصد کمترین میزان را از لحاظ عددی به خود اختصاص داده اند.

انتهای پیام/ن

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری