×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

دکل فشار قوی دلیل عدم نصب پل عابر پیاده در بزرگراه شهر کرمان/۳۲ پل عابر پیاده در سطح شهر وجود دارد

گنجی گوهری گفت: به دلیل وجود دکل  فشار قوی در سمت راست بزرگراه نمی توان برای شهرک های ولایت، افضلی پور و بلدالامین پل عابر پیاده نصب کرد.

محمد گنجی گوهری مسئول روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان در گفتگو با راه آرمان در رابطه با احداث پل عابر پیاده در شهرک های ولایت،  افضلی پور و بلدالامین اظها کرد: برای هر کدام  از این شهرک ها یک پل عابر پیاده  به صورت مجزا پیش بینی شده بود اما به دلیل وجود دکل های فشار قوی در سمت راست بزرگراه این امکان وجود ندارد.

وی گفت:در حال حاضر  شهروندان این شهرک ها می توانند از کنار گذر پل شهید رجایی برای عبور و مرور استفاده کنند.

مسئول روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان افزود: مگر اینکه سرمایه گذاری در این زمینه پیدا شود که بتوان یک زیرگذردر این منطقه احداث کرد که باز به دلیل زمان بر بودن و بسیاری از مسائل دیگر این امر امکان پذیر نیست.

گنجی گوهری در ادامه به تعداد پل های عابر پیاده موجود درسطح شهر اشاره و اذعان کرد:در حال حاضر تعداد  ۳۲ پل عابر پیاده در معابر اصلی و پرتردد شهر کرمان وجود دارد.

وی بیان کرد: از این تعداد ۳ دستگاه به صورت مکانیزه احداث شده است.

مسئول روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان همچنین به ارتفاع پل ها اشاره و تصریح کرد: در خصوص ارتفاع پل های عابر پیاده سطح شهر استاندارد تعریف شده است و برای اینکه عرشه پل از روی خیابان می گذرد باید ارتفاع مناسبی را داشته باشد تا دیگر وسایل نقلیه سنگین از جمله کامیون ها هنگام عبور  دچار مشکل نشوند.

گنجی گوهری در پاسخ به این سوال که برخی از عابران تعداد پله ها را بهانه ای برای استفاده نکردن عنوان می کنند، گفت: براساس ارتفاع پل ها، پله ها نیز کم و زیاد گذاشته می شود اما همگی آنها از فاصله استانداردی برخوردارند.

به گزارش راه آرمان، متاسفانه در شهر کرمان هنوز فرهنگ استفاده از پل عابر پیاده جا نیفتاده است و این نیاز به همت و یکدلی مسئولان مربوطه دارد.

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false