×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

دیدن این بازی هم رایگان است هم آزاد

لیگ های برتر بانوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی یک به یک پا گرفتند و باشگاه های مختلف بر روی ورزش بانوان سرمایه گذاری کردند. اما در این میان لیگ برتر فوتبال بانوان برای کرمانی ها بسیار پر اهمیت تر است و بسیاری از مردم نتایج آن را پی گیری می کنند.

لیگ برتر فوتبال خارج از جذابیت های همیشگی این ورزش به خاطر حضور تیم های پر تعداد کرمانی به خصوص شهرداری بم و شهرداری سیرجان برای ما همیشه مهم بوده است. برد های پرگل دل مردم را شاد می کند و شکست های کم ولی گاه به گاه هم هواداران را مضطرب می سازد. همیشه دست های خانواده ورزشکاران و هواداران فوتبال و حتی غیرفوتبالی ها به سوی درگاه احد واحد برای موفقیت زنان این مرز و بوم به دعا بالاست. حتی نتایج تیم ملی هم به خاطر ورزشکاران کرمانی دنبال می شود.

اما در این میان آنچه باعث ناراحتی است عدم حضور تماشاگران برای دیدن بازی های زیبا و گل های هیجان انگیز تیم های لیگ است. بازی هایی که تماشای آن برای بانوان آزاد است و حتی بلیط فروشی صورت نمی گیرد اما کمتر هوادار فوتبالی به ورزشگاه می رود. چه در روز تعطیل برگزار شود و چه وسط هفته، حتی شکل و کیفیت ورزشگاه هم برای آنها فرق نمی کند. تیم هایی که سرمایه اصلی آنها هواداران هستند اما حتی در بازی های حساس هیچ تشویق کننده ای ندارند. وقتی هم کاپیتان جام را بالای سر می برد هیچ کس برای او سوت و کف نمی زند. انگار این ها ورزشکار نیستند و زنان هوادار فوتبال هیچ وقت آنها را نمی بینند.

هیچ سلبریتی از آنها سخن نمی گوید و نشریات ورزشی فقط نتایجشان را چاپ می کنند. زمین هایشان با چمن های سبز پوشیده شده است اما به واقع شده اند همان ورزشکارانی که در زمین های خاکی به عشق فوتبال، پا به توپ می شوند. نه قراردادهای آنچنانی دارند و نه مسئولی به دیدنشان می رود. حتی خیلی از زنان نمی دانند فوتبال بانوان و لیگ برتری وجود دارد.

انگار ما هم شده ایم مثل برخی دولت های مرتجع که به جای توجه به داشته هایمان فقط می خواهیم از جاهای دیگر بازیکن بگیریم. حتی کار به آنجا کشیده است که به جای انجام ورزش و حفظ تندرستی تنها می خواهیم بازی دیگران را تماشا کنیم. ورزش قهرمانی نه برای کسب افتخار که سرگرمی کوتاه مدتی شده است که برای آن سلامت خود را می دهیم.

اما با همه این ها، آنها شیرزنانی هستند که ناامیدی را با تعداد گل بالا مغلوب کرده اند و زندگی را به سرعت غزال تیزپا دویده اند. چمن های سبز پلکان پیروزیشان شده است و به آلودگی های امروز ورزش جهان کارت قرمز نشان داده اند. فوتبال دختران ایرانی زیباست حتی بدون تماشاگر!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false