×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

دیپلماسی اُموی، دیپلماسی علوی

درس برخورد رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور صربستان نمونه ای از سبک دیپلماسی اُموی است که رحمی به هیچ کس نمی کند چه هم پیمان و چه غیر هم پیمان، این خاصیت تفاله های به جا مانده از سرشت بد اُمویان زمان است.

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛  یکی از جلوه نمایی های اعتماد به دشمن، قبل از هر اقدام سخت و دلخراش تلاش مذبوحانه در جهت تحقیر کشور و ملت هدف است که در خیلی موارد به جهت بی ارزش کردن طرف مقابل دست به این اقدام زشت می زنند و در بعضی موارد به جهت تحکم خود بر دیگران با تحقیر، بذر تهدید در دل افراد مقابل خود می کارند و آنها را مجبور به تحمیل خواسته های نامشروع خود می کنند. نمونه یک مشت از یک خروار آن بارها تکرار شده اما صد و هزار حیف از تنبلی در درس بصیرت افراد که مدام رفوزه شاگرد کلاس بصیرت هستند و حیا از این همه گیجی نمی کنند، نمونه اخیر دیدار ترامپ رئیس جمهور تروریست امریکا با الکساندر ووجیچ رئیس جمهور صربستان که نشان دهنده روحیه فوق العاده بالای استکباری آمریکا و شخص رئیس جمهور وکاخ نشینان آن بر کشور صربستان که هم نوکر و هم پیمان آمریکاست.

این اقدام نشان داد خوی وحشی گری، خاصیت استکباری و روحیه خباثت آلودگی آمریکایی ها پایانی ندارد. از پیش نویس انتقال سفارت صربستان از اورشلیم به قدس از نوع نشستن ترامپ احمق در مقابل همتای خود همانند نشستن قاضی در مقابل متهم و شوکه شدن رئیس جمهور صربستان ازاین پیش نویس و سند آماده نقل انتقال بدون هماهنگی سفارتخانه کشور بدون روتوش و بافضای ارباب و رعیتی تمام عیار که از آثار وابستگی، دلبستگی و اعتماد به آمریکاست.

البته اگر کسی دنبال زحمت انداختن خود به راه های دور نیست تاریخ ۵۰ سال پهلوی و تاریخ قاجار را تورقی بزند مملو از این تصاویر و ده ها درجه بالاتر است از آن که شاه این مملکت دست زن رئیس جمهور آمریکا و مقامات انگلیس را می بوسید و افتخار عکس انداختن با آنها را داشت و نمونه های فراوان خوش رقصی در مقابل آمریکا امروز و دیروز به چشم می خورد از عربستان، کویت، قطر و امارات تا بعضی بی خبران از روحیه خشن سردمداران کاخ سفید که رضوان خدا بر امام خمینی کبیر که آمریکا را ام الفساد، عامل بدبختی ملت و وابستگی کشورایران و شیطان بزرگ نام نهاد.

امروز کوته فکران کج اندیش غرب گرا بر طبل مذاکره با آمریکا می کوبند و ندای مذاکره را رمز عبور از مشکلات اقتصادی ومعیشتی می دانند این در حالی است به فرموده رهبر معظم انقلاب حل مشکلات کشور در داخل کشور است نه در جای دیگر و کسانی که سناریوی ترامپ دیوانه را چماق بر پیکره کشور می دانند. آنان اقدامات صورت گرفته در خصوص پایگاه عین الاسد، ترایتون، موشک های نقطه زن بدون خطای نظام را فراموش کرده اند.

ترامپی که امروزکاملا مستاصل شده و در اغمای دست و پا زدن های انتخاباتی از عدم مقبولیت و از ریزش برق وار محبوبیت برخوردار شده، برای بعضی سیاسیون جریان اصلاحات فرشته نجات و پرنده خوشبختی ایران شده است. درس برخورد رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور صربستان نمونه ای از سبک دیپلماسی اُموی است که رحمی به هیچ کس نمی کند چه هم پیمان و چه غیر هم پیمان، این خاصیت تفاله های به جا مانده از سرشت بد اُمویان زمان است. راه پیروزی برچنین تفکر و سرشتی دیپلماسی علوی است که امام خامنه ای فرمودند” من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او نخواهم داد”.

نویسنده: م.سنجری

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false