×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

رشد ۴ درصدی بیمه شدگان در استان کرمان در سال گذشته/۵۳ هزار کارگاه فعال در استان کرمان وجود دارد

حسینی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: اشتغال در استان کرمان در سال گذشته ۴ درصد رشد تعداد بیمه شدگان وجود داشته است و این در حالی است که نسبت به نرم کشور دو برابر بوده است علاوه بر ریزش هایی که اتفاق افتاده رویش ها بیشتر بوده است.

به گزارش راه آرمان؛ علی حسینی مدیرکل تامین اجتماعی صبح امروز در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه شهدای تامین اجتماعی در دومین روز از هفته دفاع مقدس اظهار کرد: اگر بخواهیم آرمان های شهدا را نه در شعار بلکه در اجرا عملیاتی کنیم باید به وصایای شهدا و آنچه آنان از ما خواسته اند و آنچه به عنوان ودیعه و امانت نزد ما گذاشته اند عمل کنیم.

وی گفت: در هر سنگر و یا ایستگاهی که کار می کنیم باید خدمت بی منت به مردم و با خواسته مطالبات مردم همراه بوده و توجه به نیاز و رضایتمندی مردم را در نظام جمهوری اسلامی نسبت به دستگاه های اداری بالا ببریم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با توجه به فرمایش حضرت آقا اذعان کرد:  امروز بهترین راه مبارزه با آمریکا خدمت کردن به مردم است و تا می توانیم در سنگری که خدمت می کنیم خواه اداری، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باشد خدمت بی منت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم و دیدگاه مردم را نسبت به حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی روشن نگه داریم.

حسینی عنوان کرد: خواست و آرمان شهدا استحکام پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مردم همیشه پای این انقلاب بوده اند .

وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت استان کرمان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، بیان کرد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به لحاظ بیمه ای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که این عدد در کشور نزدیک به ۴۵ میلیون نفر می رسد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان ادامه داد: امروز استان کرمان در  سازمان تامین اجتماعی بیش از ۱۲۰ هزار خانوار مستمری بگیر دارد که ماهیانه باید بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به آنان مستمری پرداخت کند.

حسینی تصریح کرد: اعتقاد من بر این است کسانی که در این سنگر خدمت می کنند و خواست به حق مردم را اجابت می کنند در حال عبادت و خدمت گزاری پاک و اخلاص و ادامه دهنده راه شهدا هستند و زمانی که نیاز به حضور در جبهه ها بود حاضر شدند و امروز نیز که نیاز به خدمت به مردم است مشغول خدمت بی منت به مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی امروز تجهیز منابع بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در استان کرمان کار سخت و دشواری است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است و از بودجه عمومی دولت استفاده نمی کند و از محل منابع حق بیمه هایی که از مردم دریافت می کند و حق الناس است به تعهدات سنگین خود عمل می کند.

حسینی افزود: در استان کرمان بیش از ۵۳ هزار کارفرما داریم و یا به نوعی ۵۳ هزار کارگاه فعال در سطح استان است که بیش از ۳۴۸ نفر به طور مستقیم در این کارگاه ها مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: همواره سیاست و ایده کاری در این بوده که اشتغال موجود را حفظ کنیم و به ایجاد اشتغال جدید کمک کنیم و این  ادامه راه شهدا است.

مدیرکل تامین اجتماعی بیان کرد: دوران شعار و حرف گذشته است و نظام جمهوری اسلامی نیاز به عمل و اقدام در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری دارد.

حسینی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند: امسال سال جهش تولید است، عنوان کرد:  سازمان تامین اجتماعی در کنار کارفرمایان قرار دارد تا بتواند دغدغه خاطر بیمه شدگان را کم کند و ریسک های آنان را به تامین اجتماعی برگرداند و بتواند آنها را در محیط کار دلگرم به تولید کند.

وی تصریح  کرد: سازمان تامین اجتماعی نقش خود را در فعالیت های اقتصادی بی بدیل انجام می دهد و امروز با ۵۳ هزار کارفرما در استان کرمان بیشترین تعامل و همکاری و همراهی را دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: امروز شرایط اقتصادی دشوار است و چرخیدن چرخ کارگاه و تولید سخت و دشوار است اما این ۵۳ هزار کارفرما با تلاش مضاعف و در واقع کمک به اشتغال، تولید و اشتغال موجود را در استان حفظ کرده اند و علاوه بر آن اشتغال جدید نیز در کنار آن ایجاد شده است.

حسینی افزود: اشتغال در استان کرمان در سال گذشته ۴ درصد رشد تعداد بیمه شدگان وجود داشته است و این در حالی است که نسبت به نرم کشور دو برابر بوده است علاوه بر ریزش هایی که اتفاق افتاده رویش ها بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی همچنین در بحث برقراری و پرداخت مستمری  ۷ درصد رشد داشته است و در حوزه وسیع خدمات الکترونیکی کارهای بی نظیری انجام داده است از جمله حذف دفترچه درمانی در روزهای اخیر، حذف تامین اعتبار دفاتر درمانی که باعث شده تنها از ۶۰ سفر غیر ضرور در ماه  جلوگیری شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان بیان کرد: چون بیش از نیمی از جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارد بدین جهت سازمان نیازمند تحول الکترونیک است که در این راه نیز قدم های بزرگی برداشته است.

حسینی عنوان کرد: در حوزه تعهدات کوتاه مدت پرداخت سازمان تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری انجام می شود و این فرهنگ غیرحضوری باید برای مردم فرهنگسازی شود تا از سیستم های الکترونیکی و دیتا استفاده کنند و نیاز حضوری به شعب و واحدهای اجرایی تامین اجتماعی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: در استان کرمان بیش از ۲۶ واحد اجرایی، بیش از ۱۳ کارگزاری، ۱۷ شعبه اقماری  و در مجموع ۵۰ واحد اجرایی وجود دارد.

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false