نشست سیاسی در شهرستان ارزوئیه با حضور فرمانده سپاه این ناحیه برگزار شد.

به گزارش راه آرمان، سرگرد اسماعیلی کاخ فرمانده سپاه ناحیه ارزوئیه قیام عاشورا را نهضتی جاودانه و همیشه در اوج توصیف کرد و گفت: قیام امام حسین (ع) بر اساس خدامحوری صورت گرفت و این اصل در گوشه گوشه این قیام به چشم می خورد.

به گزارش آرمان کرمان؛ در ادامه نشست های روشنگری سیاسی با هدف تبیین نگاه تمدنی به عاشورا، نشست بصیرتی با حضور فرمانده سپاه ناحیه ارزوئیه در روستای دولت آباد برگزار شد.


سرگرد اسماعیلی کاخ قیام عاشورا را نهضتی جاودانه و همیشه در اوج توصیف کرد و گفت: قیام امام حسین علیه السلام بر اساس خدامحوری انجام گرفت و این اصل در تمام قیام واقعه عاشورا به چشم میخورد.


وی به شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها پرداخت و بیان کرد: ظرفیت بالای ایشان سراسر درس است که در اوج تنگناها و با وجود تمام سختی ها توانست بهترین بهره برداری را از موقعیت های مکانی و زمانی خویش داشته باشد.


دکتر اسماعیلی کاخ روشنگری را از ویژگی های قیام عاشورا عنوان کرد و گفت: برای آنکه ماهیت قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام را در زندگی خودمان تطبیق دهیم باید تمدنی به این واقعه نگاه کرد و از تمام زوایا این قیام الگو و سرمشق ما باشد که معرفت خود را بالا ببریم.


وی با تاکید بر اینکه یکی از درس های مهم عاشورا ولایت پذیری، ولایتمداری و اطاعت از امام زمان عج است که در فرهنگ عاشورا خیلی تبلور عالی داشته است خاطر نشان کرد: ایستادن پای آرمان های انقلاب اسلامی نیازمند دید معنوی است و اگر امروز مطیع امر رهبری باشیم انشاءالله پای امام زمان عج هم می ایستیم و گوش به فرمان ایشان هستیم.
انتهای پیام/فاطمه تاراش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری