×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

زنگ‌های تفریح دانش آموزی زنگ خطر شیوع کرونا است

فرزانه برخوری گفت: ۲۹۶ مورد بازرسی در چند روز اخیر از مدارس توسط بیش از ۲۰ نفر از بازرسان ما در کل شهرستان جیرفت صورت گرفته و آنچه که بیشتر از سایر موارد مورد تاکید بازرسان بوده و نگران کننده تجمع دانش آموزان در زنگ‌های تفریح و در زمان تعطیلی مدارس است که باید با شیوه‌های خاصی کنترل شود.

 

 

به گزارش راه آرمان؛  فرزانه برخوری رئیس مرکز بهداشت جیرفت در نشست کمیته” کووید۱۹” اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس دغدغه حوزه بهداشت، سلامت دانش آموزان است.

وی ادامه داد: استمرار برنامه‌های آموزشی مدارس در این موقعیت حساس نیازمند رعایت یک سری از الزامات و دستور العمل‌های جدی سلامت بوده که لازم است دانش آموزان و والدین به این قوانین پایبند باشند.

رئیس مرکز بهداشت افزود: همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان شهرستان با تمامی توان در کنار آموزش و پرورش از سلامت دانش آموزان صیانت می‌کنند تا هم روند آموزش استمرار یابد و هم از سلامت دانش آموزان و مردم صیانت شود لذا پایدار ماندن این شاخص مستلزم عزم جدی دانش آموزان بر رعایت اصول بهداشتی است

برخوری با بیان اینکه زنگ‌های تفریح دانش آموزی زنگ خطر شیوع کروناست، گفت: حذف آبسردکن های مدارس و استفاده دانش آموزان از آب بطری شده الزامی است.

رئیس مرکز بهداشت ادامه داد: ۲۹۶ مورد بازرسی در چند روز اخیر از مدارس توسط بیش از ۲۰ نفر از بازرسان ما درکل شهرستان صورت گرفته و آنچه که بیشتر از سایر موارد مورد تاکید بازرسان بوده ونگران کننده تجمع دانش آموزان در زنگ‌های تفریح و در زمان تعطیلی مدارس است که باید با شیوه‌های خاصی کنترل شود.

وی اظهارداشت: همکاران ما با ارائه یک سری از الزامات و پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای بازگشایی مدارس در مراکز آموزشی حضور یافته که در صورت رعایت این شیوه‌ها قطعا دچار آسیب‌های حداقلی ناشی از بیماری کرونا خواهیم شد و لازم است که همه مربیان، دانش آموزان و والدین نسبت به رعایت این دستور العمل‌ها پایبند باشند.

رئیس مرکز بهداشت جیرفت تاکید کرد: ضروری است افراد از دست دادن و رو بوسی با یکدیگر پرهیز و هر یک از معلمان و دانش آموزان ماده ضد عفونی کننده شخصی به همراه داشته باشند.

وی افزود: همچنین فاصله حداقل یک متر به منظور پیشگیری از بروز ویروس، رعایت و شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون و یا استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده مورد توجه قرار گیرد.

برخوری استفاده از وسایل حفاظت شخصی از جمله ماسک، دستکش و دستمال کاغذی در استفاده از دستگیره‌های درب و محل‌های لمس مشترک، عدم استفاده از دستمال مشترک برای تمیزکردن میز و صندلی و سایر وسایل، خودداری از تماس دست‌ها با چشم، بینی و دهان قبل از شستن یا ضدعفونی کردن، از نکات بسیار ضروری دانست که باید حتما” رعایت شود.

رئیس مرکز بهداشت جیرفت در پایان خاطر نشان کرد:  گچ و ماژیک وایت برد مورد استفاده معلمان و دانش آموزان باید جدا باشد و در صورت امکان، دانش‌آموزان گچ و ماژیک وایت برد شخصی به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/محمدی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false