بالاخره پروژه  زیر گذر آزادی که در سال ۹۴ کلید خورده بود  بعد از چندین سال وقفه عصر روز جمعه سوم اسفند ماه افتتاح شد.

به گزارش راه آرمان؛ روزی روزگاری مردی از تبار کرمان سکان کشتی استانداری کرمان را به دست گرفت و کمر همت را بر بست تا شهر کرمان با آن وسعت و جمعیت زیاد را به کلان شهری اقتصادی مبدل سازد.

هر روز که بر تعداد جمعیت افزوده می شد اتومبیل داران نیز زیاد و زیادتر می شدند و خیابانی که در شهر وجود داشت تنها خیابان کم عرضی بود که آزادی را به مشتاق متصل می کرد و این در حالی بود که یک لاین خیابان هم مختص اتوبوس خط ویزه بود.

علیرضا رزم حسینی با تجربه ای که داشتند به تهران رفته و تیم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را به کرمان کشانده و با بستن قرارداد شروع به ساخت زیرگذرها و روگذرهایی برای روان سازی ترافیک شدند یکی از این پروژه ها زیرگذر آزادی بود که مهر ماه ۹۴ کلنگ آن زده شد و قرار شد که یکساله و حتی زودتر از موعد ساخته شود که به علت مشکلاتی که در زیرساخت به وجود آمده بود به سال بعد موکول شد و پس از آن هم براساس مشکلاتی دیگر  باز ساخت آن به وقفه افتاد، در این رابطه اعتراضاتی هم در بر داشت از جمله برای کسبه ها ، مغازه داران ، بازارچه ها، بانکداران و مردم.

و این تراژدی ادامه داشت تا اینکه  در تاریخ سوم اسفند ماه روز جمعه توسط تعدادی از مسئولین افتتاح شد.

سید مهران عالم زاده شهردار کرمان در آئیین  افتتاح زیر گذر آزادی اظهار داشت: پروژه‌ی زیرگذر آزادی از مهرماه ۹۴ شروع شد و خوشبختانه با همراهی مردم به ویژه ساکنان و کسبه‌ی اطراف میدان و کلیه‌ی دستگاه‌های دولتی خدمات‌رسان و سایر  ادارات و دستگاه‌هایی که در راستای اجرای این پروژه نقش داشتند، این پروژه امروز به بهره‌برداری رسید..

عالم زاده  در ادامه با بیان اینکه هدف این پروژه حل مشکلات ترافیکی است، اذعان داشت:در این راستا باید در حوزه‌ ترافیک فرهنگسازی شود.

وی با اشاره به اینکه مردم به عنوان صاحبان اصلی شهر محسوب می شوند، تصریح کرد: باید جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان کار کارشناسی صورت گیرد و در این راستا به صورت آزمایشی طرح ترافیکی سه ماهه جهت تسهیل در عبور و مرور عابرین پیاده در نظر گرفته شده است.

عالم زاده با بیان اینکه رویکرد شهرداری در دوره‌ی جدید، اجرای پروژه های مردم محور است، بیان داشت: باید فضای شهر را برای حضور بیشتر مردم آماده نماییم که در این راستا ۱۰ پارک و فضای پیاده راهی را در برنامه‌ی کاری داریم که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.

شهردار کرمان ادامه داد:همچنین از ۲۷ اسفند ماه جاری تا ۲۷ فروردین ماه سال آینده برنامه های متنوع فرهنگی خواهیم داشت.

عالم زاده در پایان از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، موسسه شهید رجایی، همکاران حوزه های مختلف شهرداری که در اجرای این پروژه نقش داشتند، از جمله حوزه‌ی حمل و نقل، معاونت ها و مناطق تقدیر و تشکر کرد.

* امید که دیگر پروژه ها نیز به زودی زود به اتمام برسند، زیرا به علت نزدیک شدن به نوروز و ورود گردشگران چهره نامناسبی را ایجاد نموده است.

انتهای پیام/م.ن

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری