×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ساعت های بهشتی

حجّ را نیمه رها کرد تا در کربلا با زمزم خون اسماعیل شش ماهه قربان را به شور عاشورا مبدل کند.سعی صفا و مروه از خیام تا قتلگاه با تلبیه ( هل من ناصر ینصرنی ) انجام داد و سپس از چشمه جوشان خون علمدار نینوا غسل شهادت کرد.

به گزارش راه آرمان؛عرفه، پنجره ای است باز شده به عاشورا که نسیم دل انگیز عشق و ایثار و شهادت در آن می وزد. عرفه سکوی پرواز عاشقان بیدل است که در عاشورا به مکتب حسین دل بستند و حر کربلا شدند.

عرفه ؛ پیوند حج و عاشورا و ظهور است . ظهور جوانان شجاع و پاک نیت دهه هفتادی ، مثل مجید قربانخانی که ما به عنوان حر مدافع حرم از اویاد میکنیم . یا محسن حججی که رهبر حکیم انقلاب در شهادت او اینگونه گفت: خدا شهید شما را عزیز کرده. ببینید چه غوغایی در کشور راه افتاده به‌خاطر شهادت این جوان. اخلاص این جوان و نیّت پاک این جوان و به موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‌جور شهادت، این موجب شده که خدای متعال، نام این جوان شما را -شهید شما را- بلند کرده است؛ بلندمرتبه کرده است.

لحظه های ناب عرفه ساعت های بهشتی هستند که باید قدردانست و با لبیک به ندای ملکوتی حضرت دوست در کشتی نجات مکتب حسینی سوار شویم تادر ساحل نجات آرام بگیریم.

غروب عرفه که فرا می رسد دل ها بی قرار وصال یار میشود؛ اما برای پرواز تا انتهای عرش باید باید از برهوت «منیّت ها» عبور کنم و دریا دریا گناهم را پشت سر بگذارم! بس سخت است و دشوار ! اما مسیر صعود در قله های عبودیت و بندگی مشخص است و از رایحه دل انگیز دعا برا پیمودن این جاده عاشقی باید مدد گرفت.

حال که تابلوی راهنمای حضرت دوست؛ مسیر این جاده را روشن ساخته من باید خودم را پیداکنم؟ باید کوله بار گناهان را برزمین بگذارم تا سبک بال گام ها را بردارم . عرفه یک فرصت کوتاه است که جاماندگان کاروان رمضان میتوانند همراه با نسیم معطر عرفه از سفره رنگین کمان حضرت دوست متنعم شوند.
پس ؛ خوب است که در جویبار عرفه وضوی معرفت سازیم و دل را اسیر یار کنیم تا همچون جوانان مکتب سلیمانی حر مدافع حرم شویم.

حامدشجاعی باغینی

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false