به گزارش “راه آرمان” مدیر روابط عمومی دادگستری استان کرمان گفت:با عنایت به آموزه های دین مبین اسلام در پاسداشت کرامت انسانی و دستیابی سریع و آسان مردم به حقوق خود و بهره مندی از حقوق شهروندی در حوزه های قضایی استان کرمان این سامانه جهت تسهیل در تعیین وقت ملاقات و ارتباط با ریاست کل و سایر مسئولین ارشد قضایی استان راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه دادگستری استان کرمان طی چند سال گذشته هموراه در زمینه استفاده از فناوری های نوین(it) پیشگام بوده است،افزود:در جهت بهینه سازی سرویس ها، فرآیندها و هدفگذاری دستیابی به رضایت مخاطبین، این سرویس نوبت دهی آنلاین راه اندازی شده است.
بصیریان اعلام کرد:متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی https://dadgostari-kr.eadl.ir/نسبت به اخذ نوبت و سپس مراجعه حضوری  و غیر حضوری اقدام کنند.
این مقام مسئول عنوان کرد:متقاضیان پس از ورود به درگاه ملاقات مردمی در سایت دادگستری استان کرمان،ابتدا نوع ملاقات خود را (حضوری و یا غیرحضوری)انتخاب می کنند و در ادامه تاریخ ملاقات مردمی خود را انتخاب و سپس  نوع درخواست خود را مشخص می نمایند  و در نهایت با وارد کردن مشخصات خود ،سامانه به متقاضی یک کد رهگیری به همراه تاریخ و ساعت دقیق مراجعه را خواهد داد.
  وی افزود:یکی دیگر از مزایای این سامانه امکان ثبت درخواست به صورت غیر حضوری است که در این شیوه فرد متقاضی می تواند با بارگذاری مستندات در سامانه و وارد کردن شماره همراه  خود ؛درخواست را ثبت و در ادامه از طریق پیامک و کد رهگیری ، روند رسیدگی به وی اطلاع داده خواهد شد.
مدیر روابط عمومی دادگستری استان کرمان گفت:ضرورت دارد شهروندان در زمان مراجعه به درگاه ملاقات مردمی ، توضیحاتی که در سایت آمده است را مطالعه نمایند تا در هنگام مراجعه حضوری ،کارکنان حاضر در ملاقات مردمی بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشند.
تکریم مراجعان به دستگاه قضائی ؛ اولویت اصلی دادگستری استان کرمان است
بصیریان افزود:در راستای حفظ عزت و کرامت حقوق شهروندی از ابتدای سال جاری تا پایان شهرویور ماه  تعداد۲۳ جلسه ملاقات مردمی با مردم دیار کریمان صورت گرفته است .
وی خاطرنشان ساخت:در مجموع این ملاقات‌ها تعداد دو هزار و ۱۳۶نفر از شهروندان کرمانی  با رئیس کل دادگستری استان و معاونین دادگستری استان به صورت چهره به چهره ملاقات داشته و در نهایت  ضمن ارشاد، پاسخ مقتضی را دریافت و دستورات قضایی لازم نیز صادر شده است.
وی گفت: علاوه بر برنامه ملاقات مردمی تعداد۳۶  مورد جلسه طرح هر مسجدی که حقوقدان نیز با حضور مقامات محترم قضایی در شهر کرمان در جمع نمازگزاران با بیان مسائل حقوقی انجام شده است .
مدیر روابط عمومی دادگستری استان کرمان در پایان گفت:برنامه ملاقات مردمی در تمامی حوزه های قضایی از قبل در دستور کار دادگستری استان قرار داشته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری