به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام حسن سلیمانی علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان شامگاه گذشته در نشست هم اندیشی متولیان موقوفات، اظهار داشت: ما برخی خواسته یا ناخواسته متولی وقف شده ایم و کسانی که خود خواسته اند و امین شده اند و مدیریت یکسری اموال را در دست گرفته اند و یک زمانی ممکن است امین مال دیگری شوید.

وی گفت : برای مدیریت وقف باید متولی و شخصیت حقوقی باشد برای اینکه اموال را بهتر مدیریت کند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، سرعت ، سلامت در کار و صحت را سه ویژگی مهم متولیان بر شمرد و افزود: هر جا متولیان به این سه ویژگی عمل کرده آن موقوفه استحکام داشته است.
علیدادی ادامه داد: کار سالم این نیست که متولی اهمال کاری کند بلکه سهل انگاری می کند. آیا چون متولی هستیم هر کاری دلمان خواست می توانیم انجام دهیم.

وی سپس اذعان داشت: سلامت در کنار سرعت مهم است و صحت سومین ویژگی است که متولی باید به آن توجه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان بیان کرد: زمانی در اموال خودمان مورد محاسبه قرار می گیریم حال چه برسد به اینکه اموالی به صورت امانت در اختیار ما قرار گرفته باشد.
علیدادی خطاب به متولیان، تاکید کرد: اگر می توانید در این مسئولیت پر حجم و سخت وقف با این سه ویژگی کار کنید ادامه دهید والا به دیگران که می توانند بسپارید.
وی بیان داشت: سرعت در کار داشته باشید و سعی کنید همیشه به روز باشید و سلامت کار را تا زمانی که متولی هستید جدی بگیرید.
علیدادی گفت: وقف برای کسی که وقف می کند بسیار خوب است ولی برای کسی که می ماند بسیار سنگین است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان از اداره اوقاف درخواست نمود که بستر را فراهم کند تا متولیان از نزدیک با یکدیگر ارتباط داشته و مشاوره بگیرند و یکدیگر را بهتر بشناسند.
وی با اظهار امیدواری از مدیریت جدید اداره کل اوقاف در افزون تر و قوی تر شدن جریان وقف، گفت: این یک توفیقی است که خداوند به شما متولیان داده است و شما باید بدانید که آن را به کدام سمت و سو سوق دهید.

انتهای پیام/ن

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری