×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرمایه‌های انسانی متعهد مهمترین عامل توسعه صنعتی و رونق اقتصادی هستند

رمضان قربان ابراهیمی گفت : جذب سرمایه های انسانی متخصص و متعهد و جوان در شرکت فولاد سیرجان ایرانیان به عنوان یک نگرش جدی مطرح است زیرا با بهره‌گیری از دانش فنی متخصصان داخلی و  پیاده سازی سیستم‌های مدیریت و تعالی سازمانی در سال گذشته توانستیم  علاوه بر عبور از ظرفیت اسمی کارخانه آهن اسفنجی  ، کسب رکورد تولید در گندله سازی را نیز شاهد باشیم .

به گزارش ” راه آرمان ” شرکت فولاد  ایرانیان از شرکت های  زیر مجموعه هلدینگ میدکو متشکل از مجتمع معادن ، کنستانتره و گندله سازی سیرجان و مجتمع احیای مستقیم و فولاد سازی بردسیر در آبان ماه سال ۱۳۸۸ با هدف تکمیل زنجیره تولید فولاد  با بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل‌های معدنی منطقه کار خود را آغاز کرده و توانسته در خلال این سال‌ها عملکرد مطلوبی را از خود به ظهور برساند.

این واحد نمونه به واسطه برخورداری از زنجیره کامل تولید فولاد در سال ۹۷ توانسته است با عبور از ظرفیت اسمی تولید آهن اسفنجی و گذر از برنامه تولید گندله سنگ‌آهن ، رکورد تولید را در این حوزه به خود اختصاص دهد، همچنین در سال جاری نه تنها بهبود کیفیت و افزایش راندمان تولید را در الویت برنامه‌های خود قرار داده بلکه با افتتاح کارخانه یک میلیون تنی فولاد بردسیر زمینه تولید شمش فولادی اشتغالزایی و رونق منطقه را فراهم آورده است .

فعالیت‌های این شرکت تنها به تولید محدود نشده زیرا درهفتمین جشنواره ملی انتخاب چهره‌های برتر در حوزه کارآفرینی مدیرعامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان به  عنوان چهره برتر کارفرمایی و کارآفرین نمونه سال ١٣٩٧ استان کرمان حائز رتبه برتر گردد ، از سوی دیگر حضور این شرکت در تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی نیز پررنگ بوده و علاوه بر کسب عناوین قهرمانی و ورزشی  ، در فعالیت‌های اجتماعی نیز حضور چشمگیری داشته است.

دسترسی به ذخایر سنگ‌آهن و برخورداری از کارخانه های زنجیره تولید به سبب نزدیکی با بنادر جنوبی زمینه افزایش رقابت‌پذیری شرکت فولاد سیرجان ایرانیان را نیز فراهم آورده است.

تبدیل شدن به الگوی صنایع فولادی

رمضان قربان ابراهیمی مدیر عامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص  عملکرد  این واحد تولیدی ، گفت : شرکت فولاد سیرجان ایرانیان ( سیسکو ) از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ میدکو با اهداف  طراحی، تجهیز، اکتشاف و استخراج از معادن و همچنین احداث و بهره‏ برداری از کارخانجات کنسانتره سنگ ‏آهن، گندله ‏سازی، احیاء مستقیم و فولادسازی کار خود را آغاز کرده است .

وی در خصوص دستاوردهای صورت گرفته نیز تصریح کرد : برخورداری از منابع غنی سنگ‌آهن در منطقه سیرجان  به عقد قرارداد ۱۸ ساله برای بهره‌برداری از آنومالی معدن شماره ۴ با ایمیدرو منجر شد و هم اکنون استخراج از این معدن ادامه دارد، همچنین معادن شماره ۲ و ۶ سیرجان نیز با مشارکت شرکت‌های منطقه در حال استخراج بوده و واحد کنسانتره سازی ۴ میلیون تنی به همراه کارخانه گندله  سازی ۲٫۵ میلیون تنی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مجتمع است.

ابراهیمی در ادامه افزود: در راستای تکمیل زنجیره تولید فولاد نسبت به احداث کارخانه یک میلیون تنی  احیا مستقیم آهن اسفنجی اقدام کرده و همچنین با ایحاد واحد یک میلیون تنی شمش فولادی که اخیرا با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شده توانسته علاوه بر تکمیل زنجیره تولید فولاد زمینه اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه را نیز فراهم آوریم .

این چهره برتر صنعت  با تاکید بر اینکه مجموعه فولاد سیرجان ایرانیان از نخستین شرکت‌هایی است که از زنجیره کامل تولید فولاد از سنگ آهن تا شمش فولادی برخوردار است، ابراز کرد: دسترسی به ذخایر سنگ‌آهن و  برخورداری از واحدهای زنجیره تولید در داخل مجموعه به همراه نزدیکی با بنادر جنوبی و آب‌های آزاد سبب شده تا علاوه بر ارتقاء کیفیت و راندمان تولید شاهد افزایش رقابت‌پذیری محصولات این شرکت در بازارهای داخلی وخارجی باشیم.

مدیر عامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان  در این راستا به  عبور از ظرفیت اسمی تولید آهن اسفنجی وگذر از برنامه تولیدگندله اشاره کرد و گفت: بهره‌گیری از دانش فنی متخصصان داخلی و  پیاده سازی سیستم‌های مدیریت و تعالی سازمانی باعث شده تا علاوه بر عبور از ظرفیت اسمی کارخانه آهن اسفنجی  کسب رکورد تولید در گندله سازی را نیز شاهد باشیم .

وی از ذخایر بالقوه سنگ‌آهن  و موقعیت استراتژیک جغرافیای به همراه سرمایه‌های انسانی متعهد به عنوان مهمترین عوامل در توسعه صنعتی در استان کرمان نام برد و گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه‌ای و دانش مدیریتی در راستای ایجاد زنجیره پایدار و بهینه زنجیره تولید فولاد و همچنین تبدیل شدن به یکی از الگو‌های صنایع فولادی کشور چشم‌انداز برنامه‌های شرکت فولاد سیرجان ایرانیان  را تشکیل می‌دهند.

ابراهیمی در پایان خاطر نشان کرد :  جذب سرمایه های انسانی متخصص و متعهد و همچنین رشد و توسعه سرمایه های انسانی مستعد و جوان در شرکت فولاد سیرجان ایرانیان نیز بعنوان یک نگرش و رویکرد اصلی شرکت می باشد.

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false