با توجه به وجود استعدادهای فراوان در بین بانوان ورزشکار رودباری متاسفانه کم توجهی برخی از مسوولان جای هیچگونه پیشرفتی را برای بانوان این شهرستان نگذاشته است.

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛به نقل از رودبار ما، در مسئله ورزش میان زن و مرد تفاوتی نیست و زن و مرد برای زندگی سالم و شاداب نیاز به ورزش کردن دارند و حتی می‌توان گفت ورزش برای بانوان در مواردی نسبت به آقایان نیز مهم‌تر بوده زیرا مادران محور سلامت یک جامعه را تشکیل می‌دهند.

اهمیت پرداختن به ورزش به حدی است که اگر در یک خانواده بانوان در امر ورزش فعالیت کنند به‌طورقطع موتور محرک بسیار خوبی برای تمام اعضای خانواده در امر ورزش خواهد بود و بدون تردید، پی‌ریزی یک جامعه‌ سالم و بانشاط درگرو سلامت روحی و جسمی اعضای آن جامعه است.

آنچه مسلم است اسلام با ورزش زنان مخالفتی ندارد بلکه آن را از ضروریات زندگی یک زن مسلمان می‌داند اما آنچه باید موردتوجه باشد، مناسبت آن با قدر و منزلت انسانی زن و خصوصیات جسمی و روانی وی است.

در شهرستان رودبارجنوب که نیمی از جمعیت آن را بانوان تشکیل می دهند در سرانه ورزشی این شهرستان سهمی ندارند و مسئولین این شهرستان نسبت به ورزش بانوان بی تفاوت هستند و آمار سازمان‌یافته بانوان ورزشکار در این این شهرستان گویای این مطلب است.

استعدادهای ورزشی زنان، قربانی بی توجهی ها

کلثوم سالمی مربی تیم والیبال شهرستان رودبارجنوب در گفتگو با خبرنگار رودبار ما با اشاره به وضعیت ورزش بانوان رودبارجنوب اظهار داشت: با داشتن خانواده‌های سالم و شاداب، جامعه‌ای سالم و شاداب خواهیم داشت و ورزش نیز یکی از مهم‌ترین عوامل در رسیدن به این هدف است.

وی ادامه داد: امکانات در حوزه ورزش بانوان در شهرستان رودبارجنوب  بسیار ناچیز است که این مهم تلاش و پیگیری‌های بیشتر مسوولان را می‌طلبد.

وی کمبود اعتبارات به خصوص در زمینه عمرانی، نبود وسیله نقلیه برای رفت و آمد تیم‌های ورزشی را از مهم‌ترین مشکلات ورزش بانوان شهرستان رودبارجنوب دانست و افزود: در حوزه بانوان مسوولان باید نگاه عمیق‌تری داشته باشند.

نبود فضای مناسب جهت انجام ورزش صبحگاهی

زابلی یکی دیگر از بانوان رودباری از نبود فضای مناسب جهت انجام ورزش صبحگاهی و تفریحات سالم اشاره کرد و بیان داشت: اگر مسئولین شهرستان رودبار کمر همت برای احداث یک بانوان ببندند مطمئنن بسیاری از مشکلات بانوان رودباری حل خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه بانوان شهرستان رودبارجنوب از کمترین امکانات جهت انجام فعالیت های ورزشی،هنری و تفریحی محروم هستند و همین امر موجب بروز افسردگی در بین بانوان این شهرستان شده است.

جایگاه زنان روستایی در ورزش

سنجری یکی از بانوان ورزشکار این شهرستان نیز با ابراز گلایه مندی از اینکه زنان و دختران روستایی هیچ سهم و امکاناتی در زمینه ورزش ندارند، خاطرنشان کرد:  وقتی زنان روستایی به پزشک مراجعه می‌کنند برای دردها در ناحیه کمر و پا، پزشک آب درمانی را به آنان معرفی می‌کند که این خود یک معضل است.

وی ادامه داد: شهر ما هیچ مکانی که مختص ورزش بانوان باشد ندارد یا کدام روستای ما یک سالن ورزشی استاندارد دارد.

باور غلط درباره‌ی ورزش زنان روستایی

سنجری در پایان خاطر نشان کرد: زنان روستایی مانند مردان کار می کنند و فعالیت دارند حتی در بعضی مواقع بیشتر،متاسفانه یک باور غلط وجود دارد که فعالیت زنان روستایی مانند ورزش است که این برداشت بسیار اشتباه است، ورزش تعریف خودش را دارد. زنان روستایی بر اثر فعالیت ها زیاد قطعا با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند در زمینه مفاصل و دردهای موضعی که حتما باید ورزش درمانی شوند.

در حال حاضر با جدیت تمام میتوانیم بگوئیم یکی از دلایلی که  جوانان و نوجوانان  این شهرستان به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی دچار میشوند کم توجهی مسئولین مربوطه به ورزش مردم این شهرستان علی الخصوص ورزش بانوان است.

و کسی نیست که بگوید در شهرستان رودبارجنوب با توجه به عدم وجود وسایل و مکانهای تفریحی و ورزشی پس شهروندان چگونه اوقات فراغت و تفریحات سالمی داشته باشند و دچار افسردگی،اختلالات اجتماعی و رفتاری و اعتیاد نشوند؟ چرا نگاه غلط به زن در این شهرستان مانع از پیشرفت ورزش بانوان شود؟

یکی از خواسته های بحق بانوان شهرستان رودبارجنوب داشتن فضای مناسب به نام پارک بانوان جهت انجام تفریحات سالم بدون هیچ دغدغه ای است و یکی از مهم ترین راههای تقویت ورزش بانوان بشمار می آید.

امیدواریم مسئولین شهرستان رودبارجنوب در راستای حل مشکلات ورزش بانوان اقدام مثمر ثمری انجام دهند.

چه خوش گفت حافظ: شهر خالی زعشاق،‌ بود             کز طرفی مردی از خویش برون آید و کاری بکند؟!!

انتهای پیام/۵۰۶۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری