علاقه کودکان به کارتن های خارجی و خرید لوازم التحریر با نماد این برنامه ها در حین خرید مشهود است و جای خالی طرح هایی که از نظر رنگ و جذابیت با این محصولات رقابت کند در بازار حس می شود.

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان به نقل از زنان کویر ، دو هفته تا آغاز سال تحصیلی جدید مانده است، شمارش معکوسی که ماردان و پدران را در تب و تاب انداخته برای آن که بتوانند آنچه که مورد نیاز فرزندانشان است را تهیه کنند تا آنان را راهی درس و مدرسه نمایند.

بازار خرید کفش، کیف و لوازم التحریر گرم گرم است،  و همه خانواده ها در بازار مشغول خرید نوشت افزار برای فرزندان خود هستند. در تب و تاب خرید و فروش لوازم التحریر طرح ها و اجناس خارجی بیش از اجناس و طرح های داخلی خودنمایی می کنند.

رنگ ها و طرح های جذاب کارتن های خارجی بر لوازم التحریر ما جا خوش کرده است و با یک گذر سریع از بازار میتوان کارتن های خارجی مانند باب اسفنجی، فروزن، بن تن و …. را مرور کرد و همه شخصیت های آن را در اندازه های کوچک و بزرگ دید.

علاقه کودکان به کارتن های خارجی و خرید لوازم التحریر با نماد این برنامه ها در حین خرید مشهود است و جای خالی طرح هایی که از نظر رنگ و جذابیت با این محصولات رقابت کند در بازار حس می شود.

نکته مهمی که در این بین وجود دارد، شخصیت انیمیشن هایی است که بر روی این لوازم التحریرها وجود دارد، به نظر می رسد غرب برای پذیرش شخصیت های کارتونی در ابتدا انیمیشن آن را با رنگ و لعاب های زیاد به بازار عرضه می کند و پس از الگو ساختن این شخصیت های کارتونی، از آن در جهت اهداف خود استفاده می کند از این رو شاهد هستیم که فرزندان بیشتر راغب به خرید لوازم التحریری هستند که پیش از این در بازهای رایانه ای و یا انیمیشن ها دیده اند و مدتی با آنها در خیال خود زندگی کرده اند و یا آرزوی رسیدن به توانایی چنین شخصیت هایی از جمله بن تن، مرد عنکبوتی، باب اسفنجی، فروزن و… دارند.

موضوعی که متاسفانه در طراحی لوازم التحریر ایرانی بدان توجه نمی شود این است که در ابتدا به شخصیت های کارتونی آنگونه که باید بها داده نمی شود و نتیجه ی ضعیف انیمیشن های ایرانی آن خواهد بود که لوازم التحریر اینگونه از شخصیت ها نیز مورد استقبال نخواهد بود.

بنابراین پیش از آنکه فرزند را مجبور به خرید لوازم التحریر آن هم با شخصیت های انمیشن ایرانی نمائیم بهتر است که به پرورش شخصیت های کارتونی پرداخت.

نوشته: سحر گودرزی

انتهای پیام/م

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری