×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

شهدا در سه محور قرآنی فهم، تقوا و خداترس بودن ویژه هستند

حجت  الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: این شهدای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت در هر سه محور قرآنی فهم، تقوا و خداترس بودن  ویژه هستند و آنقدر فهیم هستند که توانستند تمامی لذات دنیوی را به خاطر آخرت کنار بگذارند و جان خود را فدا کنند.

به گزارش راه آرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان پیش از ظهر امروز در مراسم سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در گلزار شهدای مقاومت کرمان اظهار کرد: در ذهن ما انسان ها اینکه چه کسی بالاتر است معیارهایی نقش می بندد و با آن معیارها، آن افراد را رتبه بندی می کنیم و می گوییم که این شخص جایگاهش از دیگران بالاتر و والاتر است.

وی در ادامه گفت : ممکن است بسیاری از این معیارهایی که در ذهن ما هست جنبه مادی داشته باشد و یا ممکن است از لحاظ جغرافیا، خانواده، زبان، قومیت و رنگ، روی آن تاثیر گذار باشد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با بیان اینکه هیچ کدام از این معیارها از نگاه قرآنی مورد توجه قرار نگرفته است، افزود:در نگاه قرآنی برتری آدم ها از دیگران در سه محور خلاصه می شود محور اول علم، فهم و دانش است یعنی هر کسی فهم بیشتری داشته باشد و تحلیل بهتری نسبت به اینکه چه کسی هست، ماموریتش به کجاست؟ دارد  و اینکه در کل آنها می دانند با آنها  که نمی دانند  مساوی نیستند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان کرد: محور دوم از نگاه قرآنی که حساس است عبارت است از رعایت تقوا در همه امور زندگی، از جمله  گفتار، رفتار، شنیدن،دیدن خداترسی  و در همه صحنه های زندگی «عنداکرمکم عندالله اتقیکم» کسی که تقوای بیشتری داشته باشد پیش خدا بالاتر و بالاتر است.

وی عنوان کرد: باید دید هر کسی در کجا قرار دارد چقدر خدا ترس است و چقدر اسیر نفس و منیت ها و خودمحوری است؟ و چقدر خدا در زندگی او وجود دارد، این معیارهای دنیوی در قیامت تاثیری ندارد آنقدر بی تاثیر هستند که گاهی اوقات در قیامت با انسان هایی برخورد می کنیم و جایگاهی از آنان می بینیم که در دنیا اصلا تصور نمی کردیم.

خطیب نماز جمعه کرمان تصریح کرد: معیار سوم همان معیاری که امروز در این مکان مقدس دور هم جمع شدیم مردان روز سخت چه کسانی هستند، مرد بحران کیست؟ چه کسی دردنیا لذات دنیوی را فدای آخرت می کنند؟ چه کسانی هستند که جان خود را فدا می کنند و چه کسانی هستند که در این راه مرارت ها  و سختی ها را تحمل می کنند، آنهایی که اهل جهاد هستند و مبارزه می کنند و با کسانی که در این وادی نیستند خیلی تفاوت دارند.

حجت  الاسلام علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: این شهدای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت در هر سه محور ویژه هستند در فهم آنها از دنیا بسیار متفاوت هستند آنقدر فهیم هستند که جان خود را فدا کردند.

وی بیان کرد: سوم خرداد فصلی در تاریخ ایران است و معجونی است از این سه محور در فهم این مسائل و رعایت تقوا در همه امور و هر جهاد و مبارزه امیدواریم که خداوند توفیق عنایت فرماید تا ما هم در قیامت جایگاهی که شهدا دارند درک کنیم .

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false