×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

صلح و سازش ۵۵ درصدی پرونده های قضایی در پاسگاه سکهور فهرج

رضا رفیع آبادی با بیان اینکه ریش سفیدان سفیر صلح و سازش در بین مردم هستند گفت: ۵۵ درصد پرونده های قضایی پاسگاه سکهور از ابتدای تاسیس تاکنون به صلح و سازش ختم شده اند.

به گزارش راه آرمان؛ رضا رفیع آبادی سرپرست فرمانده انتظامی فهرج اظهار کرد: اهداف و سیاست های پیشگیری از وقوع جرم با رویکرد حل اختلاف از طریق هسته های صلح و سازش با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی ریش سفیدان، سران طوائف و معتمدان محلی، توسعه و تقویت مشارکت های مردمی در پیشگیری از جرائم از جمله تمهیدات لازم برای فراگیر کردن فرهنگ صلح و سازش مردمی است.

وی ریش سفیدان، سران طوائف و معتمدان را از اقشار تأثیرگذار و مهم جامعه و مایه خیر و برکت دانست و افزود: نیروی انتظامی به عنوان نیروی خدوم و خدمت گذار جامعه و از جمله نهادهایی است که به سبب ارتباط نزدیک و تعدد مأموریت ها به طور مستمر با شهروندان در ارتباط بوده و همواره تلاش داشته است تا با هم فکری و همراهی این قشر از جامعه به بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی پایان دهد.

رفیع آبادی یادآور شد: ۵۵ درصد از پرونده های قضایی پاسگاه سکهور با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله اقدامات انجام شده توسط مأموران انتظامی، ظرفیت سران طوائف، ریش سفیدان و معتمدان از ابتدای تأسیس پاسگاه تاکنون به صلح و سازش ختم شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه عمده تقدیرهای صورت گرفته از سوی شهروندان در ارتباط با کشف خودرو و موتورسیکلت مسروقه، متلاشی کردن باند سارقان، برخورد مناسب با ارباب رجوع، رسیدگی به مرجوعات قضایی و … بوده است تصریح کرد: فرهنگ سازی با انجام فعالیت های مؤثر فرهنگی در راستای نهادینه کردن اصول اخلاقی و رفتاری مناسب بهترین راهکار در برخورد با مشکلات و مسائل اجتماعی است‌.

انتهای پیام/عباسزاده

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false