×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ظرفیت خوب استان کرمان در تولید کودهای فسفاته و حمایت همه جانبه جهت تولید و تامین نیاز کشور/ راه اندازی پایلوتهای تحقیقاتی مربوط به بهره وری در شهرستان راور بعنوان مرکز تحقیقات

محمد مهدی زاهدی گفت:وابستگی شدید به این فسفاته و افزایش قیمتاین کود از دغدغه های جدی کشاورزان است که خوشبختانه کشور برای تولید این کود در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی دارد.

به گزارش  راه آرمان ، محمد مهدی زاهدی در دیدار رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و امور دام و معاونان مرکز با اشاره به اینکه یکی از مشکلات عمده کشور در تامین نهاده ها در بخش کشاورزی، تامین کودهای فسفاته است گفت: فسفر ماده غذایی ضروری گیاه محسوب شده که کمبود آن در خاک های کشور به وفور گزارش می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، استقبال از کودهای فسفاته که در بین کشاورزان به کود سیاه نیز شهرت دارد را همواره موجب بهبود کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی دانست و افزود: وابستگی شدید به این کود و افزایش قیمتاین کود از دغدغه های جدی کشاورزان است که خوشبختانه کشور برای تولید این کود در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی دارد.

وی اظهار کرد: اسید سولفوریک که از تولیدات جنبی مجتمع های مس استان است، یکی از مهمترین مواد اولیه تولید کود فسفره در کشور می‌باشد.

زاهدی در ادامه با تاکید جهت پیگیری این موضوع، راهنمایی های لازم و هماهنگی های مرتبط را انجام نموده و ابراز کرد: باید از ظرفیت فوق جهت تامین نیاز کشور حداکثر استفاده بشود.

نماینده مردم کرمان وراور با حمایت از طرح مسکن کارکنان وزارت کشاورزی که توسط وزیر جهاد کشاورزی آغاز شده است عنوان کرد: موضوع مربوطه پیگیری شود و چنانچه مشکلی در این زمینه بوجود آمد، حتما اعلام نمائید که پیگیری لازم انجام تا مشکلات در مسکن کارکنان مرتفع گردد.

رییس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و امور دام در ادامه با تاکید بر بهره‌وری صحیح آب در بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: باید پژوهشهایی در این زمینه صورت و وضعیت موجود مد نظر قرار گیرد و به منابع آب اهمیت زیادی داده شود.

نقوی با استقبال از پیشنهاد زاهدی در رابطه با راه اندازی پایلوتهای تحقیقاتی مربوط به بهره وری آب مرکز تحقیقات در شهرستان راور با توجه به خشکسالی و کمبود نزولات بعنوان مرکز تحقیقات خاطرنشان کرد: در شهرستان راور پایلوتهای تحقیقاتی مربوط به بهره وری آب بعنوان مرکز تحقیقات اجرایی می شود.

لازم به ذکر است که مقرر گردید مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و امور دام استان، هر دو هفته یک گزارش به زاهدی ارائه و وی را از پیشرفت کار در جریان قرار دهند.

انتهای پیام/

  1. محمد

    مجتمع مس سرچشمه چون مشتری ندارد کارخانه اسید سولفوریک را تعطیل کرده است… از طرف دیگر این ماده از پر مصرف ترین مواد مورد نیاز صنایع مختلف است! خبرهای گریه آوری میشنویم…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false