ملارحمن گفت : بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران که توسط شرکت گهر انرژی سیرجان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۵ میلیون یورو احداث شده است با ظرفیت نامی ۱۶۰ مگاوات به شبکه انتقال نیروی برق کشور پیوست و با راه اندازی این فاز از پروژه، ظرفیت نامی این نیروگاه به ۵۰۰ مگاوات رسید.

به گزارش “راه آرمان ” مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در خصوص نیروگاه سیکل ترکیبی “گهران “گفت: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با موفقیت با شبکه سراسری انتقال نیروی برق کشور سنکرون گردید.

جمشید ملارحمن گفت: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران که توسط شرکت گهر انرژی سیرجان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۵ میلیون یورو احداث شده است با ظرفیت نامی ۱۶۰ مگاوات به شبکه انتقال نیروی برق کشور پیوست و با راه اندازی این فاز از پروژه، ظرفیت نامی این نیروگاه به ۵۰۰ مگاوات رسید.

وی ادامه داد : راه اندازی این بخش از نیروگاه به جهت عدم نیاز به سوخت و استفاده از خروجی اگزوزهای واحدهای گازی جهت تولید برق و افزایش راندمان نیروگاه بسیار حائز اهمیت بوده است که این مهم با تلاش و پیگیری مداوم و همه جانبه شرکت گهر انرژی سیرجان و پشتیبانی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به سر منزل مقصود رسیده است.

مدیر عامل گل گهر افزود: سرمایه گذاری کل طرح بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو است و احداث این نیروگاه در منطقه استراتژیک معدنی و صنعتی گل گهر بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند در توسعه و شکوفایی صنعت منطقه علی الخصوص شکل گیری قطب فولاد سازی کشور در منطقه گل گهر بسیار راهگشا باشد.

ملارحمن تصریح کرد :همچنین فاز دوم این نیروگاه که بلوک دوم و سوم سیکل ترکیبی آن را شامل می‌شود در حال عبور از مراحل مطالعاتی است که امید است تا پایان سال جاری، اجرایی گردد،این نیروگاه در حال حاضر انرژی تولیدی خود را تحویل شبکه سراسری انتقال نیروی برق کشور می‌دهد و از این حیث نیز سهم به سزایی در افزایش تولید نیروی برق در سطح ملی دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در راستای عمل به وظایف ملی خود از تمامی طرح های توسعه ایی منطقه که هر یک به نوبه خود گام‌های موثری در اعتلای صنعت کشور هستند پشتیبانی خواهد نمود و به یاری خداوند و اتکا به دانش متخصصین منطقه، هر روز شاهد پیشرفت بخش های مختلف در صنعت منطقه خواهیم بود.

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری