×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

عادی شدن شرایط کرونا خطرناک است

مکارم گفت: بر اساس بررسی صورت گرفته مردم تصور می کنند، نسبت به یک ماه قبل ویروس ضعیف تر شده و به سمت عادی سازی روابط پیش می روند این موضوع بسیار خطرناک است.

 

 

به گزارش راه آرمان؛هوا در جنوب کرمان هر روز گرمتر می شود اما خبری از پایان بیماری کرونا با تصورات ابتدائی از این بیماری نیست؛ اگر چه همچنان آمار مبتلایان و جانباختگان نسبت به روزهای قبل با افزایش روبرو است و شهرستان های جیرفت، قلعه گنج، رودبار جنوب، کهنوج و عنبرآباد در وضعیت قرمز قرار دارند؛ با وجود این نگرانی ها و در شرایطی که بسیاری از مردم به زندگی عادی خود باز گشته اند اغلب مشاغل به جز معدودی از جمله تالارهای پذیرایی،استخرها و ورزشگاه ها به کار خود بازگشته اند و کمتر کسی ماسک به صورت می زند یا فاصله اجتماعی را رعایت می کند و مردم مراسم جشن و عزاداری را در خانه برگزار می کنند.

آمارهای دانشگاه علوم پزشکی درباره تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا اگر چه در برخی روزها بالا و در برخی روزها روند کاهشی را نشان می دهد، اما طی روزهای گذشته روند افزایش را شاهد هستیم.

مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در توضیح آخرین موارد بروز کووید ۱۹ در حوزه این دانشگاه اظهار داشت: تاکنون یک هزارو ۱۴۱ نفر در جنوب کرمان بستری شده اند و بر اساس معیارهای قطعی تشخیص موارد مثبت ۴۰۰ نفر هستند که از این تعداد ۱۵ بیمار فوت شده اند و این درحالی است که ۹۶ درصد بیماران ( یک هزارو ۹۶ مورد) بهبود یافته اند.

وی با اشاره به افزایش غربالگری در واحدهای تابعه از جمله مراکز۱۶ ساعته جنوب کرمان افزود: به هیچ وجه قدرت بیماری زایی کرونا ویروس کم نشده و ویروس همچنان در حال گردش است اما اتفاق جدیدی که در جنوب کرمان شاهد هستیم اینکه تست تشخیص سرپایی افزایش یافته و تاکنون بیش از ۷۳۹ تست سرپایی انجام شده است که شامل موارد دارای علائم بسیار خفیف بوده یا برای غربالگری مراجعه نموده اند و به این ترتیب در مراحل اولیه شناسایی شده اند.

مکارم تصریح کرد: از میان تست های اخذ شده از موارد سرپایی ۲۴۴ نفر مثبت هستند که البته نیازمند بستری بیمارستانی نیستند و می توانند در منزل قرنطینه شوند و در مراحل اولیه کاملا بهبود یافته اند از نظر علمی شناسایی این افراد یک دستاورد مثبت است، چرا که شناسائی زودهنگام این افراد در کنترل بیماری بسیار کمک کننده است چرا که این افراد ممکن است، علامتی نداشته باشند اما در ارتباط با افراد دارای بیماری زمینه ای و سالمندان با انتقال بیماری به آن افراد می توانند بیماری شدید ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بر اساس بررسی صورت گرفته مردم تصور می کنند، نسبت به یک ماه قبل ویروس ضعیف تر شده و به سمت عادی سازی روابط پیش می روند این موضوع بسیار خطرناک است با این حال دانشگاه از عادی انگاشتن شرایط واهمه دارد چرا که مردم توجهی به رعایت پروتکل های بهداشت و درمان ندارند.

مکارم خاطرنشان کرد: توصیه می شود، مردم جنوب استان نسبت به رعایت بهداشت فردی و تهویه محل کار و سکونت حتی با باز کردن درب یا پنجره اقدام نمایند این اقدام در پیشگیری از ابتلا به بیماری خیلی مؤثر است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false