رئیس شورای اسلامی شهرستان رفسنجان گفت: عدم دخالت در امور شهرداری باید در شوراها لحاظ شود که این مهم در رفسنجان اجرا شده است ،وقتی که فرد توانمندی در سمتی گذاشته شده است باید این قدرت به او داده شود که خودش امور را اجرا کند .

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام علی هاشمیان در آیین اولین مجمع مشورتی شوراهای اسلامی شهرستان رفسنجان که عصر گذشته با حضور شهرداران ، روسا و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان در سالن شهید هنری دانشگاه ولی عصر(عج) این شهرستان برگزار گردید با بیان اینکه ما شوراها نمایندگان مردم هستیم اظهار داشت : شوراها در کل کشور ۱۲۰ هزار عضو دارد و اعضای شوراها به انتخاب مردم منصوب شدند و نقش حاکمیت بر مردم را دارند .

وی بیان داشت :ما میتوانیم با قدرت قانون شوراها درست عمل کنیم و خواسته های مردم را عملی کنیم .

حجت الاسلام هاشمیان تصریح کرد :رفسنجان در بین شهرهای دیگر از نظر اعتمادسازی بین مردم رتبه اول را دارد و این جز با همدلی ، وحدت و کنار گذاشتن اختلافات سیاسی شکل نگرفته است .

وی افزود :یکی از زیربنایی ترین کارها در شوراها هم در انتخاب شهردار و هم در تصمیمات شورا این بود که تعقل و منطق را سر لوحه کار خود قرار دادیم .

رئیس شورای اسلامی شهرستان گفت : ارتباط شورا با مردم مهم است و مردم بزرگترین قدرت برای شورا هستند و این ارتباط تا پایان دوره باید ادامه یابد و باید احساس کنیم مردم ولی نعمت ما هستند.

وی اذعان داشت :عدم دخالت در امور شهرداری باید در شوراها لحاظ شود که این مهم در رفسنجان اجرا شده است ،وقتی که فرد توانمندی در سمتی گذاشته شده است باید این قدرت به او داده شود که خودش امور را اجرا کند .

رئیس شورای اسلامی شهرستان گفت :عدم ارتباط اعضای شورا از لحاظ کاری با نیروهای شهرداری مهم است که در آبادانی شهر موثر است .

وی با اشاره به اینکه باید نیازمندیهای جامعه را شناسایی و مدیریت کنیم گفت :باید شجاعانه پای نیازهای مردم ایستاد کاری که ما در این دوره انجام دادیم و مردم را امیدوار کردیم .

حجت الاسلام هاشمیان به ظرفیت جوانان و نیازهای آنان اشاره داشت و گفت :ظرفیت هایی در شهرستان وجود دارد که مسئولین به آنها به شکل تهدید نگاه می کنند در حالیکه اگر با آنها درست رفتار کنیم تبدیل به فرصت بزرگ برای شهر خواهد شد مانند بحث جیپ سواران که شکل گرفت باعث تغییر رفتار شد و برای شما ثابت خواهیم کرد که توسط اینها چه سرمایه های وارد شهر خواهد شد و می توانند به صنعت گردشگری شهر کمک کند .

وی بیان داشت :موتورسوارها ،اسب سوارها ،ماشین سوارها نمونه هایی هستند که جوانان به ان علاقه دارند خط و مشی این موضوعات را باید مدیریت کنیم تا باعث جذب سرمایه شوند .

رئیس شورای عالی استانها گفت :شناسایی پتانسیل ها مهم است و باید انها را مدیریت کرد .

وی افزود :شهرداران از ارائه گزارش مالیاتی خود به مردم نهراسید و امار مقایسه ای بگذارید مثلا ما در ۱۷ ماه پایان سال شوراهای دوره چهارم ۱۴۶ میلیارد تومان هزینه کردیم در حالیکه کل درامدمان ۱۲۳ میلیارد تومان بوده است بخشی از ان بدهی های گذشته را پرداخت کردیم و بخش عظیم ان صرف عمران و آبادانی شهر شده است .

حجت الاسلام هاشمیان تاکید داشت :در روز شوراها تجمع بزرگ شوراها را در شهرستان خواهیم داشت دور هم بودن و باهم بودن گام هایی بزرگی در جهت حاکمیت بخشی مردم بر مردم است همه باید فارغ از هر جناح و سلیقه دست به دست هم بدهیم و اعلام کنیم شوراهای شهر رفسنجان همه همدل و همسو هستیم .

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری