کمالی پور گفت:امروزه در کشور تمام مسئولینی که در حوزه های وزارت ارتباطات، دانشگاه ها، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی فضای مجازی که یکی از وظایف شورا کنترل بر فضای مجازی است، فعالیت می کنند؛سالانه مبالغ زیاد صرف برگزاری جلسات و برنامه می شود؛ ولی خروجی خیلی مثبتی از این نهادها نداشته ایم و روز به روز این مسائل بدتر می شود.

 

 

 

 

یحیی کمالی پور نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛با اشاره به انتشار فیلم آزار و اذیت یک دختر جوان گفت: درسال های قبل این خطر احساس می شد که فضای مجازی به نحو افسار گسیخته ای در کشور رو به توسعه است و این در حالی است که  هیچ کنترل و نظارتی بر این فضای وجود ندارد و  امروز ما شاهد گوشه هایی از حرکت های تکان دهنده  این فضا در سطح کشور هستیم.

وی با بیان اینکه یک مورد از این اقدامات تکان دهنده پخش شده است، عنوان کرد: ممکن است صدها مورد دیگر وجود داشته باشد که افراد برای حفظ آبرویشان آنها را بیان نکنند؛ این فضا متزلزل کننده پایگاه های اخلاقی و زیر بنای اعتقادی جامعه است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بارها به قوه قضائیه و مسئولین حوزه ارتباطات و فناوری تذکر داده ایم؛ چرا که آنان باید فضای مجازی را کنترل و مدیریت کنند و اگر امکان مدیریت و کنترل را ندارند نباید اجازه فعالیت دهند.

کمالی پور با اشاره به اینکه علت مقابله با فضای مجازی ولنگاری اخلاقی است، ادامه داد: و گرنه کسی با علم، تکنولوژی و فناوری مخالفت ندارد.

این مقام مسئول افزود: این اتفاقات گوشه ای از حوادث تکان دهنده است؛ باید بدانیم که امروز فضای مجازی حتی در پیشرفته ترین کشورها به عنوان زنگ خطر محسوب می شود که آنها  هم در صدد کنترل فضای مجازی برآمده اند.

وی گفت: در جلسه ای با حضور دادستان های کشورهای مشترک المنافع  در روسیه؛ کشورهای دیگر هم بحث و چالش مهم شان فضای مجازی بود که توانسته بودند تا اندازه ای بر این شرایط فائق بیایند و آن را کنترل کنند.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه در کشور تمام مسئولینی که در حوزه های وزارت ارتباطات، دانشگاه ها، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی فضای مجازی که یکی از وظایف شورا کنترل بر فضای مجازی است، فعالیت می کنند؛سالانه مبالغ زیاد صرف برگزاری جلسات و برنامه می شود؛ ولی خروجی خیلی مثبتی از این نهادها نداشته ایم و روز به روز این مسائل بدتر می شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در استان کرمان صدها گروه راه اندازی کردند و هر چه دلشان می خواهد به نظام و ارزش های انقلاب می گویند؛ یک جایی باید جلوی آنان  گرفته شود؛ معتقدم که خیلی دیر شده است.

این مقام مسئولدر پایان خاطر نشان کرد:اگرکسی از حریم های قانونی خارج شد باید تذکر دهیم تا افراد متوجه شوند که در این فضا نمی توانند هر کاری انجام دهند؛ اتفاق رخ داده برای استان کرمان بد بود که از آن متأثریم و از قوه قضائیه خواستاریم که با عوامل این موضوع برخورد کنند

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری