حجت الاسلام و المسلمین محمد بهرامی خوشکار نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به تبیین شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان«رونق تولید» گفت: نامگذاری عنوان سال در این مقطع زمانی که کشورمان از سوی برخی از کشورهای ظالم مورد تحریم قرار گرفته است بسیار لازم و به جا بوده است.

وی ادامه داد: همان گونه که حیات انسان بستگی به تغذیه و هوا دارد؛ حیات یک تمدن و ملت نیز بستگی به این دارد که به چه میزان می تواند در طبیعت اثر بگذارد و از فرآورده های آن استفاده کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ملت ها می توانند مستقل باشد و خودشان از مواد موجود در طبیعت استفاده کنند و به طور مستقیم از آن بهره برداری نمایند، عنوان کرد: پیشرفت در تولید و بهره برداری از آن به چند عامل بستگی دارد که در واقع عوامل تولید و مولفه های آن عبارتند از دانش، تفکر، برنامه ریزی، مدیریت و تلاش است.

 حجت الاسلام و المسلمین بهرامی خوشکار ابراز کرد: ملتی که از دانش بی بهره باشد از عناصر طبیعت هم نمی تواند استفاده کند؛ دانش جهت می خواهد که تفکر و اندیشه درست به آن جهت می دهد؛ اکنون اگر دانش کسب کردیم و راه استفاده آن را هم پیدا کردیم، باید برنامه ریزی کنیم و آن برنامه ریزی را مدیریت نمائیم.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بسیاری از نیروها و برنامه ها فقط به این جهت تلف می شوند که نمی توانیم آنها را به درستی مدیریت کنیم؛ پس اگر مولفه های یاد شده در یک ملت و تمدن با هم جمع شوند به طور یقین تولیدات آن کشور و ملت رو به فزونی می رود.

وی افزود: زمانی که ملتی در اثر این تولیدات خود کفا شد و از وابستگی به ملت های دیگر بیرون می آید و اقتصاد آن از حالت خاموشی و سردی بیرون آمده و رونقی تازه به خود می گیرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه عنصر اصلی اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید بسیار دارند،  رونق تولید است، اظهار کرد: مردم یک ملت باید تلاش به کار کنند و دانش زمانی به منحصه ظهور می رسد که در محل خود استفاده شود؛ به عنوان مثال یک مهندس کشاورزی باید در مزرعه از دانش خود استفاده کند نه اینکه بعد از فارغ التحصیلی به دنبال پشت میز نشستن باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی خوشکار در پایان خاطر نشان کرد: کشوری که تولید آن رو به فزونی باشد، خود کفا می شود و کشوری که خود کفا شد عزت و استقلال پیدا می کند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری