یک کارشناس مذهبی گفت: عید غدیر تکمیل کننده دین و تداوم راه نورانی انبیاء الهی و گویای فضیلت و برتری در تمام ابعاد وجود مقدس حضرت علی(ع) است و وظیفه همه ماست تا ارزش های این عید را به جوانان نشان دهیم.

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛به نقل از رودبار ما، هجدهم ذی‌الحجه، هرساله برای شیعیان تداعی‌کننده روزهای خاص و باشکوه به امامت رسیدن امام اول ، علی ابن ابیطالب(ع) است.روزی که پیامبر گرامی اسلام(ص) در حجه‌الوداع دوست و برادر خود را وصی و جانشین خود معرفی می‌کند، دین اسلام به کمال می‌گراید و حجت بر مردم تمام می‌شود. روزی که سرآغاز جریان باشکوه امامت و ولایت در دین مبین اسلام است.

غدیر خم  عامل تداوم دین در قامت سفید علوی است

حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی امام جمعه شهرستان رودبارجنوب گفت: عید غدیر یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است و باید بیشتر از گذشته ابعاد این رخداد بزرگ تاریخی برای مسلمانان تبیین شود.

این کارشناس مذهبی غدیر خم را عامل تداوم دین در قامت سفید علوی دانست و تصریح کرد: عید غدیر خم عید امامت و ولایت است، عیدی که با مدیریت حضرت محمد(ص) در جریان واقعه غدیر و  بر اساس فرمان خدا بنا نهاده شد از این رو در تفسیر خطبه غدیر به نحو مطلوب باید پرداخت و فقط به جمله «من كنت مولاه فهذا علی مولاه» نباید اکتفا کرد و باید از این خطبه به عنوان سند حقانیت شیعه استفاده شود.

گروهی اظهار کرد: عید غدیر تکمیل کننده دین و تداوم راه نورانی انبیاء الهی  و گویای فضیلت و برتری در تمام ابعاد وجود مقدس حضرت علی(ع) است و وظیفه همه ماست تا ارزش های این عید را به جوانان نشان دهیم.

امام جمعه رودبارجنوب خاطر نشان کرد: وقایع تاریخی اگر از سوی افراد مختلف نقل شود دیگر قابل‌انکار نیست و به‌اصطلاح اگر خبری متواتر باشد قطعی و برای همه قابل‌قبول است. واقعه غدیر هم از وقایعی است که به تواتر توسط شیعه و سنی نقل‌شده است.

وی تصریح کرد: غدیر شناسنامه شیعه است و همه ما وظیفه داریم غدیر را پاس بداریم زیرا افراد بسیاری تاکنون برای حفظ آرمان های غدیر فداکاری ها کردند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: باید توجه داشت که غدیر تنها یک واقعه تاریخی و زودگذر نیست بلکه امتداد رسالت نبوی است و به منزله تشکیل یک حکومت اسلامی و دینی است از این رو دشمنان به‌دنبال تحرف این روز بزرگ  برخاسته‌اند و بسیاری از مشکلات نهفته در جامعه اسلامی که در آن تفرقه افکنی میان مسلمان به چشم می خورد ناشی از فاصله گرفتن از غدیر است.

وی عنوان کرد: غدیر فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت امامت و ولایت در جامعه است و باید از این فرصت برای تبیین نقش و جایگاه امامت در جامعه استفاده شود.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری