×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

فعالیت بیش از ۳۲۰ هزار مهاجر در بخش کشاورزی استان کرمان/بانک ها به جای بانکداری،بنگاه داری راه انداخته اند

حسن پور با بیان اینکه بیش از ۳۲۰ هزار مهاجر خارجی در استان کرمان اقامت دارند، ابراز کرد: که این افراد به دلیل کار در بخش کشاورزی و پسته آمده اند و با توجه به اینکه مهاجرین خارجی هزینه های زیادی را در بخش های مختلف به وجود آورده اند.

 

 

 

 

به گزارش راه آرمان ؛ شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان سیرجان با داشتن ۱۱ درصد جمعیت استان؛ ۵۰ درصد جمل و نقل جاده ای استان  را به خود اختصاص داده است، گفت: حمل و نقل با اینکه از سخت‌ترین مشاغل است، اما هنوز در این حیطه محسوب نشده و تلاش خود را برای این امر به کار می‌گیریم.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفع فقر مطلق از جامعه از جمله رویکرهای بودجه سال آینده است، عنوان کرد: در این راستا مبالغ مناسبی برای سازمان های کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در بودجه دیده شده است.

وی با بیان اینکه قیمت ارز مد نظر گرفته شده در سال ۱۳۹۸، ۵۸۰۰ تومان است، ابراز کرد: ما با این قیمت ارز به شدت مخالف هستیم؛ چرا که با این روند دوباره یک رانت در اختیار دولت و بانک مرکزی خواهد بود.

حسن پور با تأکید بر اینکه تمام نمایندگان استان دغدغه توسعه و آبادانی را دارند، تصریح کرد: شهرستان سیرجان با ۱۹۶ درصد ثبت‌نام در سامانه رصد، رتبه اول اشتغال در کشور و استان و شهرستان بردسیر با ۱۲۵ درصد ثبت‌نام در سامانه رصد دومین شهرستان در حوزه اشتغال است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز در شهرستان سیرجان بیشترین تعداد افتتاح پروژه را در سال گذشته و سال جاری داشته اند، گفت:امروز به ازای هر دانش‌آموز سرانه فضای آموزشی در کشور پنج متر است.

وی ادامه داد:در خصوص مدارس غیرانتفاعی در حالی که کشور هشت تا ۱۰ درصد است، در سیرجان از مرز ۳۶ درصد گذشته است.

حسن پور با بیان اینکه بیش از ۳۲۰ هزار مهاجر خارجی در استان کرمان اقامت دارند، ابراز کرد: که این افراد به دلیل کار در بخش کشاورزی و پسته آمده اند و با توجه به اینکه مهاجرین خارجی هزینه های زیادی را در بخش های مختلف به وجود آورده اند؛ در این زمینه دولت هیچ برنامه ای جهت کنترل آنان ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان بار در شهرستان سیرجان بیش از ظرفیت کامیون ها است، عنوان کرد:هم اکنون  بیش از ۴ میلیون تن بار در سیرجان روی زمین مانده است؛ شرکت‌ها بیش از ۵۰۰ دستگاه کامیون خریداری کردند در حالی که پایانه‌ها و وزارت راه باید برای اعزام کامیون‌ها به سیرجان برای حمل بار فعال باشد.

این مقام مسئول در پایان ضمن انتقاد از عملکرد بانک خاطر نشان کرد: بانک‌های کشور به‌جای بانک‌داری، بنگاه‌داری و شرکت‌داری راه‌انداخته‌اند.

 

انتهای پیام/م

 1. رضا پورامینایی

  کرمان بهشت معادن است
  سیرجان شریان حیاتی کشور است .سیرجان دارای معادن مس وآهن کشاورزی خوب. تجارت خوب .حمل ونقل خوب میباشد .مدیرانی فهیم ولایق خصوصا نماینده ای پرتلاش ومدیر ومدبر درمجلس شورای اسلامی دارد
  مس سرچشمه درچندکیلومتری شهر پاریزقرار دارد که دودکارخانجات آن نصیب مردم این شهرشده محصولات ودرختانش را خشکانده ومیخشکاند
  خاکبرداری معادنش که سرچشمه قنوات این منطقه مباشد باعث خشکیدن قنوات شده
  ۴۵سال پیش میگفتند پاریز بجهت این معدن شهری دردنیا نمونه میشود اما متاسفانه نمونه شده ازجهت دود خوردن وآلودگی محیط زیست
  مدیران محترم شهرستان سیرجان. اداره کل راه استان جاده ای درمنطقه دوچاهی پاریزبه طول هفت کیلومترکه بیش ازیکصد خانواربه فعالیت کشاورزی ودامداری مشغول هستندپساز ساله پیگیری حدوددهسال پیش درردیف بودجه ساخت قرار گرفت بیش ارپنج سال است که زیرسازی آن شروع شده ولی هنوز درمرحله ابتدی کار میباشدومردم محروم این منطقه مستئسل شده اند این واقعا زیبنده اینشهرستانواین استان نیست مدیران محترم این مردم متدین ونجیبند این جاده رابرایشان بسازید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false